تحصیل در انگلستان

تغییرات قوانین مهاجرت تحصیلی انگلستان ۲۰۲۱

تغییرات قوانین مهاجرت تحصیلی انگلستان ۲۰۲۱

این روز ها کشور های مختلف درگیر مشکلات بسیاری هستند. عموم این مشکلات و چالش ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن می باشد که شرایط را برای همه سخت کرده است. یکی از بخش هایی که تاثیرات زیادی را از وجود این بیماری و همه گیری آن گرفته بخش مهاجرتی بوده است. در این میان اما می توان گفت مهاجرت تحصیلی یکی از روش هایی است که با چالش های بیشتری مواجه بوده است. مهاجرت به انگلستان نیز در این روز ها دستخوش تغییراتی شده است. به تازگی اما اخبار جدیدی مبنی بر تغییرات قوانین مهاجرت تحصیلی انگلستان ۲۰۲۱ منتشر شده است.

تغییرات قوانین مهاجرت تحصیلی انگلستان ۲۰۲۱

مهاجرت به انگلستان در روش های مختلف تغییرات بسیاری کرده است. بیشتر این تغییرات به دلیل همه گیری ویروس کرونا بوده است که تاثیر بسیار زیادی بر روابط بین المللی و همچنین شرایط اقتصادی داشته است. کشور انگلستان اما قوانین جدیدی برای مهاجرت به این کشور به جهت تحصیل در انگلستان را منتشر کرده است. قبل از هر چیزی این قانون در انگلستان ارائه شده است که به بازدیدکنندگانی که تا کنون فقط می توانستند حداکثر ۳۰ روز در انگلستان مشغول به تحصیل شوند، اجازه حضور ۶ ماهه داده شده است.

قانونی که قبلا صرفا با مسیر مطالعه کوتاه مدت امکان پذیر بود. این بدان معنی است که متقاضیانی که قبلا مجبور بودند برای ویزای کوتاه مدت دانشجویی برای تحصیل برای مدت زمان بین ۳۰ روز تا شش ماه اقدام کنند اکنون می توانند برای ویزای بازدید اقدام نمایند. علاوه بر این ها بازدید کنندگان دانشگاهی آزادی بیشتری برای درخواست تمدید اجازه اقامت در انگلیس تا ۱۲ ماه دارند. در ادامه باید توجه داشت دانشجویانی که تمایل دارند بین ۶ تا ۱۱ ماه برای تحصیل به زبان انگلیسی وارد این کشور شوند می توانند از مسیر مطالعه کوتاه مدت استفاده نمایند. 

قوانین جدید مهاجرت تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در انگلستان برخی قوانین طبق بررسی ها تغیراتی داشته اند. محدودیت های پزشکان تحصیلات تکمیلی در آموزش برداشته خواهد شد. این امر به آن ها اجازه می دهد تا کار خود را در سرویس بهداشت ملی ادامه دهند. اگر توانایی زبان دانش آموز در سطح اولیه B1 باشد، امکان بررسی شرایط توسط حامیان مالی نخواهد بود. در واقع طبق قانون جدید اگر توانایی زبان دانش آموز به سطح B2 مورد نیاز ارتقا یابد، شرایط برای حمایت مالی فراهم می شود و بررسی های مختلفی در این زمینه برای دانشجویان صورت می گیرد.

دانشجویان و افراد تحت تکفل آن ها که مجاز به کار هستند اکنون می توانند به عنوان پزشک تحصیلات تکمیلی یا دندانپزشک در آموزش هم کار کنند. برخی از قوانین مربوط به ویزای همراه دانشجویی خصوصا برای والدین دانش آموزان نیز تغییر کرده است. هزینه حضور والدین ۱۲۷۰ پوند تعیین شده است . متقاضیان نمی توانند از مسیر بازدید کننده یا دانشجویی کوتاه مدت برای حضور والدین خود اقدام نمایند. از این رو می توان گفت که مهاجرت تحصیلی به انگلستان همراه با شرایط و قوانین جدید همراه خواهد بود. از این رو لازم است تا این قوانین را دقیق بررسی نمود. 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *