پزشکی و دندانپزشکی, تحصیل در کویت

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

درجه های پزشکی برخی از بهترین میزان اشتغال را برای فارغ التحصیلان، با حقوق خوب را ارائه می دهند. البته اکثر فارغ التحصیلان،تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت در بخش بهداشت و درمان مشغول به کار هستند: مثل بیمارستان ها، کلینیک ها یا درمانگاه های GP، اما دندانپزشکان و پزشکان نیروهای مسلح، در صنعت داروسازی یا درون دانشگاه ها نقش دارند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

دانشکده دندانپزشکی، که توسط اعلامیه امیری در تاریخ 28 ماه مه سال 1996 تأسیس شده است، یک موسسه به سرعت در حال رشد و کاملا متعهد به ارائه آموزش کافی دندانپزشکی برای ملت است. این امر به توسعه و اجرای برنامه درسی کارشناسی، آغاز پروژه های تحقیقاتی، ایجاد تخصص های کارشناسی ارشد و برنامه های آموزشی پژوهشی اختصاص دارد. تعهد اعضای هیات علمی، کارکنان و فارغ التحصیلان به اطمینان از کیفیت و اعتبار مستمر دانشکده از زمان آغاز آن در سال 1998 کمک کرده است.

آموزش پزشکی و دندانپزشکی در کویت

برنامه درسی به سه مرحله تقسیم می شود، اولین سال برنامه (فاز I) یک برنامه پیش حرفه ای است. مرحله دوم شامل سه سال است. دانشجویان دندانپزشکی همان برنامه فاز اول و فاز دوم را به عنوان دانشجویان پزشکی در دانشکده پزشکی دنبال می کنند و در پایان برنامه فاز دوم مدرک لیسانس علوم پزشکی (B.Med.Sc) را دریافت می کنند.

برنامه فاز III شامل سه سال کامل است، از جمله سه ترم تابستان، که سال های بالینی است و در پایان دانشجویان درجه دکترا دندانپزشکی (DMD) را دریافت می کنند. حرفه پزشکی یکی از ثروتمندترین دارایی های جامعه است، بنابراین جای تعجب نیست که درجه های پزشکی طولانی و همه گیر هستند و مطمئنا یکی از چالش برانگیز ترین مسیرهای کاری است.

دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

پنج تا شش سال تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی، دو سال در دوره پایه تحصیلات تکمیلی و سه تا هشت سال در آموزش تخصصی زمان نیاز است. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی کوتاه تر و تقریبا پنج سال است. تمام درجه های پزشکی با یک زمینۀ عمومی بر روی موضوع آغاز می شود. بنابراین پزشکی، درک عمیق از زیست شناسی انسان، اصول فرآیندهای بیماری و مقدمه ای بر راه حل های مختلف پزشکی و روش های بالینی است. درجه دندانپزشکی در هسته آن، شامل آناتومی، فیزیولوژی و بیوشیمی و همچنین توانایی های عملی مانند گرفتن تاریخ پزشکی، انجام معاینات دندانپزشکی، ارتودنسی و بیهوشی می باشد.

دوره های دندانپزشکی در کویت

تحصیل دندانپزشکی در عمان و کویت شامل دندانپزشکی کودکان، پروتز دندان، رادیوگرافی دندانپزشکی و رادیولوژی می باشد. تخصص پزشکی بسیار گسترده است، مانند چشم پزشکی، زنان و زایمان و یا بیهوشی. هر دو پزشکی و دندانپزشکی، دانش آموزان را با مهارت های عملی حیاتی برای انجام روال های جراحی و همچنین مهارت های افراد لازم برای ارتباط برقرار کردن با بیماران و بستگان خود ، آموزش می دهند. یادگیری از طرق مباحثاتی در گروه ها، سخنرانی ها، کلاس های عملی (که ممکن است شامل تشریح آناتومی) و تجربه بالینی باشد امکان پذیر است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دوره 5 تا 5 ساله حدودا 26000 دلار در سال است. بدیهی است که هزینه زندگی به سبک زندگی شما بستگی دارد. زمانی که شما در حال مذاکره در مورد قرارداد کاری هستید ، به طور معمول کارفرمای آینده شما ، صورتی از هزینه های زندگی در کشورش را برای شما تهیه میکند. میانگین هزینه های ماهیانه برای یک نفر، یک زوج و خانواده ای با دو فرزند در زیر نشان داده شده است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کویت

هزینه زندگی

  • خانه : 900 دلار ( 600 یورو)
  • غذا: 450دلار (300 یورو)
  • آب و برق و غیره : 225دلار ( 150 یورو)
  • اوقات فراغت: 450دلار (300 یورو)
  • حمل و نقل : 75 دلار (50 یورو)
  • بیمه: 100دلار(65 یورو)
  • لباس: 150 دلار( 100 یورو)
  • مجموع: 2.350دلار (1.565 یورو)

دانشگاه های کویت مورد تایید وزارت بهداشت نیستند. ارزیابی پزشکی و دندانپزشکی از طریق امتحان کتبی، نمونه کارهای بازتابی، گزارش های کتبی و مشاهدات رفتار شخصی است. با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا در این راستا و همچنین هزینه تحصیل پزشکی در عمان شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *