تحصیل پزشکی در مجارستان 2020

دانشگاه های معتبر برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2020

کشور مجارستان چندین سال است که مورد استقبال ایرانی ها برای تحصیل رشته های علوم پزشکی می باشد، ما در مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2020 پرداخته ایم. نکته حائز اهمیت این است که طبیعتا با توجه به افزایش زیاد قیمت ارز در ایران، این کشور مثل قبل مورد تقاضا قرار نمی گیرد ولی در هر صورت با توجه به واقع شدن در حوزه شینگن و اتحادیه اروپا همچنان یک گزینه پرطرفدار است.

تحصیل رشته پزشکی در مجارستان 2020

دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان از برترین استاندارد های اروپا و کیفیت بالا در آموزش بهره مند خواهند بود. اخذ پذیرش آسان و هزینه های مقرون به صرفه، این کشور را به مقصدی پرطرفدار بدین منظور تبدیل نموده است.

دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود تا در 4 دانشگاه به تحصیل در در رشته های پزشکی، داروسازی مجارستان و دندانپزشکی به زبان انگلیسی بپردازند که این دانشگاه ها شامل دانشگاه سملوایز، دبرسن، سگد و پکس می باشد.

مدرک اخذ شده در دانشگاه های مجارستان توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده مورد پذیرش بوده بنابراین بسیاری از دانشجویان این کشور را جهت تحصیل پزشکی انتخاب می کنند، پیش بینی می شود با توجه به افزایش شدید قیمت یورو استقبال زیادی از طرف دانشجویان ایرانی برای سال 2020 نشود و ممکن است رقابت کمتری به نسبت سال های گذشته برای دانشجویان متقاضی این کشور باشد.

این کشور دانشجویان بین المللی را به گرمی پذیراست. دانشگاه های این کشور از برترین استاندارد های اروپا بهره برده و تحصیل در رشته پزشکی به بهترین نحو صورت می گیرد. چنانچه به تحصیل در رشته پزشکی کشور مجارستان بپردازید، مدرکی دریافت خواهید نمود که در کل اروپا مورد پذیرش است. دلیل آن که این کشور انتخاب اول دانشجویان است، الزامات ساده پذیرش و هزینه های مقرون به صرفه است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2020

دانشجویان در ابتدا می بایست در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان کتبی چند گزینه ای در زمینه زیست شناسی، شیمی، انگلیسی و انگلیسی پزشکی شرکت نمایند. برای آزمون شفاهی، یکی از اساتید دانشگاه در باب موضوعات پزشکی از متقاضی سوالاتی می پرسد.

دانشجویان آینده نگر، می بایست فرم تقاضای خود را تا 30 ام جون ارسال نمایند. به یاد داشته باشید که هرچه زودتر تقاضای خود را ارسال کنید بهتر است.

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی 2020

اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشکده پزشکی در بسیاری از کشورها هیچ وقت تا این اندازه رقابتی نبوده است، در حالی که تعداد دانشجویان متقاضی در فضای محدود در دسترس در کالج های پزشکی در دیگر کشورها به طور قابل توجهی در حال افزایش است، رویای پزشک شدن، اگر نه غیرممکن که برای بسیاری از دانشجویان باهوش و واجدشرایط می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.اگر پزشک شدن همواره در فهرست آرزوهای دور و دراز شما بوده است اما به نظر می رسد که محقق شدن این رویا در کشور محل زندگی تان در دسترس نمی باشد، می توانید دوره تحصیل پزشکی 6- ساله به زبان انگلیسی را در مجارستان مورد ملاحظه قرار دهید.

طول دوره عمومی پزشکی 6 سال می باشد و غالبا هزینه های این دوره پزشکی از دوره های پزشکی در کشورهای دیگر کمی مقرون به صرفه تر و ارزان تر است.

دانشگاه های پزشکی مجارستان به زبان انگلیسی

دانشگاه دبرسن Debrecen: قدمت این دانشگاه به قرن شانزدهم برمی گردد، اما خود دانشکده پزشکی در سال 1951 تاسیس شده است. این دانشکده ، یک بخش بزرگ پزشکی مشتمل بر 25 بخش بالینی و کلینیکی دارد.این دانشکده مرکز بیمارستان شهر نیز می باشد.در واقع دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه Debrecen در حین تحصیل تجربه های بالینی فراوانی را کسب می کنند.به منظور آگاهی از اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

دانشکده پزشکی دانشگاه پچ Pece: دوره های تحصیلی این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه مجارستان ، در سرتاسر جهان بسیار پرآوازه و مشهور می باشد.این دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات در جهان به شمار می آید و از سال 1985 دوره تحصیلی پزشکی را به زبان انگلیسی آموزش می دهد. این شهر زیبا می باشد و در سال 2010 پایتخت فرهنگی اروپا شد که همین امر آغازگر بازسازی و اصلاحاتی در  سرتاسر شهر شد.به منظور آگاهی از اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

دانشگاه سگد Szeged: این دانشگاه با تاریخ غنی اش که به سال 1581 برمی گردد، تاریخچه پرباری دارد. بسیاری از پزشکان معروف مانند Albert Szent-Gyorgyi که برای استخراج ویتامین C برنده جایزه نوبل شد، در این دانشگاه تحصیل کرده اند. دانشکده پزشکی را به افتخار این پزشک دانشگاه Szeged نامیده اند.به منظور آگاهی از اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

دانشگاه سملوایز Semmelweis: این دانشگاه تنها دانشگاه شهر بوداپست است که دوره تحصیلی پزشکی را به زبان انگلیسی آموزش می دهد.در شهر بوداپست، دانشگاه دامپزشکی نیز وجود دارد، یکی از قدیمی ترین کالج های دامپزشکی در جهان. دانشگاه Semmelweis در سال 1635 تاسیس شده است اما تحصیل در دانشگاه پزشکی به 250 سال پیش برمی گردد. در واقع نام این کالج پزشکی برگرفته از نام Ignac Semmelweis مشهور می باشد که کشف کرد شستن دست ها به طور قابل توجهی مرگ و میر زنان به هنگام زایمان را کاهش می دهد. در اصل این فرد پیشگام ضدعفونی کردن در هنگام عمل جراحی بوده است. به منظورآگاهی از اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

آزمون ورودی رشته پزشکی در مجارستان 2020

هر متقاضی می تواند دو بار در سال در آزمون ورودی شرکت کند، این نکته نیز تقریبا همه ساله مشترک می باشد و شرایط آزمون ورودی برای سال 2020 احتمالا تغییرات چندانی نداشته باشد، در هر صورت توضیحاتی را راجع به این آزمون در ادامه شرح خواهیم داد؛

این آزمون شامل دو بخش می باشد: کتبی و شفاهی

بخش کتبی شامل سوالات چهار گزینه ای دروس زبان عمومی انگلیسی، زبان انگلیسی پزشکی، زیست شناسی و شیمی یا فیزیک می باشد.مدت زمان آزمون 2.5 ساعت می باشد.

بخش کتبی مصاحبه یکی از اساتید دانشگاه با متقاضی می باشد که بر دانش فرد متقاضی در علم زیست شناسی و شیمی و زبان انگلیسی متمرکز می باشد و با یک مصاحبه شخصی با هدف ارزیابی و بررسی دیدگاه های علمی متقاضی نیز تکمیل می شود.

همه مراحل اخذ پذیرش و ارائه مدارک متقاضیان موسسه، از طریق بخش پذیرش موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی انجام می شود و این موسسه بر طبق مقررات در این موضوع شما را کمک و حمایت می کند.

تحصیل پزشکی در مجارستان 2020

تحصیل پزشکی در مجارستان 2020

پذیرش رشته پزشکی مجارستان بدون کنکور

معافیت از آزمون ورودی امکان پذیر است!

برای دانشجویان پزشکی:

دانشجویان پزشکی که سطح -3 ما را با نمره حداقل 4.0 و بالاتر ( از نمره 5 ) کسب کرده باشند ، امکان معافیت از آزمون ورودی برخی دانشگاه های پزشکی در کشور مجارستان را دارند.اما باز همه این ها بستگی به سیاست و روش دانشگاه مقصد نیز دارد.

دانشجویان خارجی در صورت برخورداری از شرایط آزمون ورودی می توانند در دوره آموزش زبان انگلیسی کالج پزشکی پذیرفته شود. این آزمون شامل دو بخش می باشد:

  1. تست های  کتبی (سوالات چهار گزینه ای، سوالات تشریحی، سوالات آماری و محاسبه ای و غیره) از دروس زیست شناسی و شیمی و فیزیک.
  2. تست های شفاهی اجباری از دروس زیست شناسی و فیزیک /شیمی

اگر نتیجه آزمون کتبی متقاضی  زیر 40% باشد، متقاضی می تواند بر اساس نتیجه آزمون شفاهی خود فقط در دروس اصلی دوره تحصیلی پزشکی پذیرفته شود ، حتی اگر نتیجه آزمون شفاهی امکان پذیرش در سال اول را امکان پذیر سازد.

متقاضیان ممکن است بالاتر از یک صد امتیاز برای هر درس و بالاتر از یک صد امتیاز اضافی برای دانش زبان خود در آزمون شفاهی کسب نمایند. ماکزیمم امتیاز آزمون شفاهی 300 امتیاز می باشد. مینیمم امتیاز لازم برای اخذ پذیرش در سال اول تحصیلی دوره پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی یا برای دوره مقدماتی پزشکی به ترتیب 260، 260 ، 230 و 150 می باشد. در هرسال تحصیلی ( از دسامبر تا ژوئن)در حدود 5 آزمون ورودی برگزار می گردد. در صورتی که موفق به شرکت در اولین آزمون ورودی نشدید، این فرصت را دارید که در دوره پیش-پزشکی حضور یابید تا بعدا موافقت برای سال اول را دریافت نمایید.به همین دلیل است که تنظیم درخواست نامه در اسرع وقت حائز اهمیت فراوانی می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی مجارستان 2020

معمولاً شهریه دانشگاه های پزشکی مجارستان تغییر چندانی ندارد، یعنی برای سال 2020 نیز همان شهریه مانند سال های قبل باید پرداخت شود، دانشجویان پزشکی در مجارستان بایستی استانداردهای اروپایی را رعایت کنند که این استانداردها از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.برای این منظور پذیرش نسبتا سهل و راحتی مورد نیاز می باشد و هزینه های شهریه مناسب و معقول، کشور مجارستان را به یک گزینه مطلوب برای بسیاری از دانشجویان تبدیل کرده است.

کشور مجارستان دانشجویان خارجی و بین المللی را در چهار دانشگاه مورد پذیرش قرار می دهد که دوره های تحصیلی پزشکی انگلیسی، داروسازی و دندانپزشکی را ارائه می دهند. این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه Semmelweise، دانشگاه Debrecen، دانشگاه Szeged، دانشگاه Pecs.

دوره تحصیلی پزشکی در دانشگاه مجارستان  توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته می شود ، که همین موضوع موجب جذب دانشجویان بین المللی فراوانی برای تحصیل پزشکی به کشور مجارستان می شود.

  •  هزینه شهریه سالانه تحصیل دوره پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پزشکی Semmelweis در شهر بوداپست مجارستان  17.500 دلار.
  • هزینه شهریه سالانه تحصیل دوره پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پزشکی Szeged مجارستان ، 13.900 دلار.
  • هزینه شهریه سالانه تحصیل دوره پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه پزشکی Pecs مجارستان ، 14.000 دلار.
تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2020

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2020

دانشگاه های معتبر پزشکی مجارستان 2020

دانشجویان بین المللی می توانند دوره تحصیلی پزشکی خود به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی و داروسازی را از دانشگاه های برتر مجارستان انتخاب نمایند. همه دانشگاه های پزشکی کشور مجارستان مورد تایید و تصدیق کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و این کشورها این دانشگاه ها را به رسمیت می شناسند.

این کشور با فرهنگ غنی انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد.علاوه بر این، دانشجویان از زندگی فراموش نشدنی در این فرهنگ مدرن و هیجان انگیز تجربه های بسیاری کسب می کنند.

 دانشگاه های پزشکی برتر و معتبر در مجارستان:

پزشکی در دانشگاه Semmelweise مجارستان

دانشگاه Semmelweis قدیمی ترین دانشگاه مجارستان می باشد که در مرکز شهر بوداپست قرار دارد. امروزه این دانشگاه جزء یکی از بزرگترین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می باشد که سالانه به بیش از 2.3 میلیون نفر بیمار خدمات بهداشتی و پزشکی ارائه می دهد. این دانشگاه با بیش از 10.000 دانشجو ، 8.000 کارمند و 27 کلینیک  یکی از مهمترین مراکز در سیستم خدمات بهداشتی و پزشکی و همچنین یکی از مهم ترین بخش های آموزش عالی بین المللی محسوب می شود.

دوره تحصیل در مجارستان رشته پزشکی عمومی در دانشگاه Semmelweise شش سال طول می کشد و دوره تحصیلی دندانپزشکی و داروسازی پنج سال می باشد. شرایط اخذ پذیرش شامل آزمون صلاحیت ورودی دانشگاه و آزمون های پذیرش در درس های زیست شناسی و شیمی و فیزیک و زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل دوره پزشکی در دانشگاه سگد Szeged مجارستان

شهر Szeged سومین شهر بزرگ کشور مجارستان می باشد که در جنوب آن واقع شده است. دانشگاه Szeged با دانشکده پزشکی Laureate Albert Szent-Gyorgyi که به یاد Laureate  ریئس سابق و برنده جایزه نوبل  نامیده شده است، یکی از دانشگاه های پیشگام در کشور مجارستان محسوب می شود.

دوره تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی در شهر Szeged در سال 1985 آغاز شد. در حال حاضر در حدود 1.000 دانشجو در حال تحصیل در رشته پزشکی می باشند که شش سال طول می کشد و رشته های دندانپزشکی و داروسازی نیز هرکدام پنج سال طول می کشد. این دانشگاه بر تحقیق و پژوهش با رویکرد تسهیلات مدرن متمرکز است و به عنوان بهترین دانشگاه مجارستان در سال 2016 رتبه بندی شده است. در این دانشگاه مناسبات بین المللی از ارجحیت بالایی برخورداراست و با Erasmus و دیگر دانشگاه های همتا روابط بسیاری دارد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ Pecs مجارستان

دانشگاه Pecs که در سال 1367 تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین موسسات علمی ارائه دهنده دوره های تحصیلی پزشکی در مجارستان می باشد که به دانشجویان خود طیف وسیعی از فرصت های تحصیلی را ارائه می دهد. دانشکده پزشکی این دانشگاه بیش از 100 سال پیش تاسیس شده است که دانشجویان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ازآن فارغ تحصیل شده اند.دوره تحصیلی رشته پزشکی به زبان انگلیسی در مجارستان از سال 1985 در دانشگاه Pecs   در دسترس بوده است و دانشکده پزشکی Pecs به عنوان بخشی از شبکه وسیع موسسات تحقیقی بین المللی و شبکه های دانشگاهی محسوب می شود. آن ها جایزه بهترین عملکرد را در سال 2016 دریافت کردند که جنبه بین المللی آموزش عالی در این کشور را تایید و ارزش گذاری کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان تماس حاصل فرمایید، کارشناسان موسسه می توانند شما در زمینه تحصیل و مهاجرت به مجارستان و موارد نظیر این راهنمایی و مشاوره دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *