تحصیل در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا باید بسیار منظم باشد، پرستاران باید در جا به جایی ها و تغییرات بسیار محکم باشند و آرامش خود را حفظ کنند. به عنوان پرستار، فرد باید با بیماران همدلی داشته باشد و با نگرش مثبت آنان را همراهی کند. تغییر شیفت پرستاران بسیار معمول است، به خصوص در تنظیمات بیمارستانی. همچنین ممکن است کار در آخر هفته ضرورت پیدا کند. اطلاعات تکمیلی را از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان بخواهید.

شرایط تحصیل رشته پرستاری در کانادا

پرستاری حرفه ای برای مراقبت های بهداشتی است که بر حفاظت و ارتقاء سلامت، پیشگیری از بیماری، کاهش رنج و حمایت در مراقبت از افراد و خانواده ها متمرکز است. آنچه که از پزشکی جدا می شود، نه فقط مشکل سلامتی بلکه تمرکز پرستاری بر فرد و خانواده است. پرستاران که امتحان ملی صدور مجوز را تکمیل می کنند، علاوه بر برنامه پرستاری دانشگاه، پرستاران ثبت نامی نامیده می شوند (RN • s). پرستار دارای مجوز عملیاتی (همچنین پرستار ثبت نام شده یا RPN نامیده می شود) تحت RN کار می کنند.

پرستاری هم به عنوان یک دیپلم و هم به عنوان یک دوره کارشناسی در کانادا در دسترس است. سازمان صدور مجوز ملی، انجمن پرستاران کانادایی، توصیه می کند که تمام پرستاران مدارک تحصیلی کارشناسی خود را دریافت کنند، همانطور که در همه استان ها به جز استان کبک و یوکان، مورد نیاز است.

دانشجویان جهت تحصیل در کانادا 2019 باید برای پذیرفته شدن رشته پرستاری چه در مقطع دیپلم و چه در دوره کارشناسی (BN یا BSc) ، دانش آموزان باید دبیرستان را با زبان انگلیسی، ریاضیات، زیست شناسی و شیمی با حداقل معدل C به پایان برسانند. برای کسانی که نیازی به پیش نیاز ندارند، درس فیزیک نیز توصیه می شود، بسیاری از مدارس سال پیش دانشگاهی پرستاری را ارائه می دهند. بسیاری از مدارس پرستاری برنامه های تخصصی پیشرفته را ارائه می دهند: بعضی از آنها پرستاری اورژانس، پرستاری قلبی، پرستاری انکولوژی، پرستاری مدرسه، پرستاری کودکان و پرستاری سالمندان است.

شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های کانادا

رشته پرستاري در کانادا هم به عنوان ديپلم و هم به عنوان كارشناسي وجود دارد. سازمان صدور مجوز ملي انجمن پرستادان كانادا توصيه مي كند كه تمامي پرستاران، مدرك تحصيلي كارشناسي خود را دريافت كنند. اين مدرك در همه شهر ها و استان ها به جز كبك و يوكان، مورد نياز است.

شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های کانادا

شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های کانادا

دانش آموزان بايد در دوران دبيرستان درس هاي رياضي، بيولوژي، شيمي را بخوانند و ديپلم آنها به زبان انگليسي باشد، پيشنهاد مي شود فيزيك هم بخوانند و كمترين نمره هاي انها بايد C باشد و بعد از آن مي توانند كارشناسي پرستاري را بگيرند. براي يك سري افراد كه نياز أست، پيش نياز ها را بخوانند، بسياري از مدرسه ها ، سال پيش پرستاري را ارائه مي دهند.

بسياري از مدرسه هاي پرستاري، آفر هايي را براي برنامه هاي تخصصي پرستاري ارائه مي دهند، مانند پرستاري اورژانس، پرستاري قلب، پرستاري انكولوژي، پرستاري مدرسه، پرستاري كودكان و پرستاري سلامندان. براي پذيرش در يك برنامه تحصيلات تكميلي در رشته پرستاري، دانشجويان بايد مدرك كارشناسي خود را در رشته پرستاري با حداقل نمره B گرفته باشند . آن ها همچنين بايد به عنوان RN، در حال حاضر داراي مجوز باشند.

تجربه در كار پرستاري نيز حداقل ١ تا ٢ سال ، قبل از پذيرش لازم است. براي پذيرش در دوره دكترا پرستاري، دانشجويان ابتدا بايد دوره فوق ليسانس پرستاري را با حداقل نمره B تمام كرده باشند. آن ها بايد به عنوان RN در حال حاضر مجوز داشته باشند. براي پرستاران داشتن گواهي نامه سي پي ار و همچنين ايمني روزانه بسيار مهم و مورد نياز است. از آنجا كه اين برنامه ها نياز به سوابق باليني دارند، چك كردن سوابق شخص و چك كردن ريجستري كودكان ممكن است قبل از پذيرش، انجام شود.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته پرستاری

مدرسه پرستاري در دانشگاه UBC روي پرستاري، داروسازي، دندان پزشكي، فيزيوتراپي و پزشكي و همچنين علوم تغذيه فوكوس دارد. علاوه بر برنامه هاي مختلف براي رشته هاي كارشناسي، آفر هاي تحصيلي ديگري را پيشنهاد مي دهد كه، فارغ تحصيلي در آن ها، از جاهاي ديگر بسيار دشوار است.

رتبه اين دانشگاه در سال ٢٠١٧ دو بود كه در سال ٢٠١٨ به يك رسيد. اين دانشگاه داراي شهرت بين المللي بالا، با برنامه هاي تحصيلي ويژه و پژوهش هاي پيشرو است. اين دانشگاه جزو ٥٠ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. اين دانشگاه، خود به تنهايی مانند يك شهر كوچك، يك شبه جزيره در ونكوور به نظر می رسد. دانشگاه آلبرتا، اين دانشگاه از موسسات تحقيقاتي آموزشي پيشتاز در آموزش در ادمونتون است.

بنابراين جاي تعجب نيست كه اين دانشگاه را به عنوان يك دانشگاه برتر در كانادا و همچنين ١٠٠ دنشگاه برتر ِجهان در نظر بگيرند. اين دانشگاه داراي مركز شبيه سازي پرستاري است، تا دانشجويان مقطع كارشناسي پرستاري و فارغ تحصيلات اين رشته، قادر باشند، آن چه را كه در يك محيط واقعي اتفاق مي افتد، تمرين كنند. در نتيجه از افراد واقعي براي شبيه سازي بيماران استفاده مي كنند كه اين كار براي تشخيص هاي كلينيكي ، فرصتي عالي است و بسيار شبيه به زندگي واقعي افراد است.

برنامه تحصيلي رشته پرستاري دانشگاه تورونتو سابقه نوآوري در آموزش پرستاري دارد. اين دانشگاه ، در سال ١٩٤٢ افرهايي براي گرفتن مدرك پرستاري ارائه داد كه مدت آن ٤ سال است . اين دانشگاه إستراتژي هاي نواورانه خاص خود را دارد . در اين دانشگاه ، در سال ٢٠٠١ ، رشته كارشناسي ارشد پرستاري و مراقبت هاي پرستاري، بصورت آنلاين اموزش داده شده است . كه اين ، بعد ها به عنوان Lawrence شناخته شد. اين دانشگاه داراي دانشكده پرستاري براي كارشناسي ، مقطع كارشناسي ارشد پرستاري ، و مقطع دكترا است.

دانشكده پرستاري دانشگاه كالگري کانادا داراي سيستم آموزشي قابل توجهي در زمينه آموزش پرستاري كانادا اعمال مي كند . اين موضوع نشان مي دهد حدود ١٠٠٠٠ دانشجوي كارشناسي و كارشناسي ارشد و برنامه هاي آموزشي قراراتي در كالگري وجود دارد. اين دانشگاه داراي يك مركز آموزش شبيه سازي باليني است كه دانشجويان در اين سالن ها مي توانند تمرين داشته باشند .

دانشگاه مك مستر : چهارمين دانشگاه در كالگري به حساب مي آيد. يكي از بنيان گزاران UBC در كانادا است كه امكانات براي تحقيقات باليني را دارد. اين دانشگاه نيز جزو ١٠ دانشگاه برتر كانادا است. با توجه به وضعيت اقتصادي كانادا ، اصلا جاي تعجب نيست كه سالانه ميلياردها دلار براي موسسه هاي تحقيقاتي هزينه شود. در اين دانشگاه امكان تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا وجود دارد.

دانشگاه مك گيل کانادا در هسته مركزي شهر و شلوغي هاي شهر مونترال است. اين دانشگاه داراي دانشجويان پر هيجان است . رتبه اين دانشگاه در سال ٢٠١١ ، پنج و در سال ٢٠١٧ به ٦ رسيد ه است. مك گيل يك دانشگاه بسيار قوي است . در سال ١٩٢٠ ، مدرسه پرستاري انگرام براي دانشجويان تأسيس شد . دانشجويان اين دانشگاه مي توانند در سال هاي آخر  تحصيلات خود را در خارج از كشور هم ادامه دهند. علاوه بر اين ، دانشگاه مك گيل برنامه هايي جهت ارائه تحصيلات تكميلي در رشته پرستاري دارد . اما در حال حاضر فقط تا كارشناسي و ديپلما ارائه مي دهد .

دانشگاه ملكه ( كويين ) : مدرسه پرستاري ملكه ، اخيرا ٧٧ سالگي اش را جشن گرفته است و در اين سال ها جزو شهرت و تخصص اين دانشگاه به حساب مي آيد. دانش آموزان مي توانند در اين دانشگاه مهارت هاي خود را توسعه دهند. دانشگاه كويين براي دانشجويان پر جنب و جوش ساكن كينگ استون كه اهل برنامه هاي تحقيقاتي يا رشته هاي معماري هستند مناسب است. در تالار هاي اين دانشگاه مي توان روي سنگ اهك هاي نئوكوتيك مطالعه كرد، كه اين براي هنرمندان و محققان مختلف جالب است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته پرستاری

رتبه بندی تحصیلی تامز (2019) و رتبه بندی QS 2019 به قرار زیر می باشد:

 • دانشگاه د شربروک 601
 • دانشگاه ساسکاچوان 401 / 301
 • دانشگاه یورک 351
 • دانشگاه لووال 251 / 201
 • دانشگاه ویکتوریا 301 / 301
 • دانشگاه مونترال 90 / 101
 • دانشگاه مانیتوبا 401 / 301
 • دانشگاه یادبود نیوفاندلند 501
 • دانشگاه غربی 190 / 201
 • دانشگاه اتاوا 176 / 151
 • دانشگاه دلشویی 251 / 301
 • دانشگاه کالگری 199 / 151
 • دانشگاه کویینز 251 / 201
 • دانشگاه مک گیل 44 / 70
 • دانشگاه مكمستر 77 / 86
 • دانشگاه آلبرتا 132 / 101
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا 37 / 43
 • دانشگاه تورنتو 21 / 23
رتبه و رنکینگ دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته پرستاری

رتبه و رنکینگ دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته پرستاری

هزینه تحصیل رشته پرستاری در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته پرستاری دوره ی کاردانی 20354 و در دوره کارشناسی حدود 13713 دلار می باشد. پرستاری هرچند حرفه ای شایسته است اما می تواند برای تحصیل بسیار گران تمام شود. هدف از این فهرست ارائه اطلاعات در مورد ارزان ترین دانشکده های پرستاری در کانادا برای دانشجویان بین المللی است.

با این اطلاعات شما می توانید رویای خود را برای تبدیل شدن به یک پرستار معتبر انجام دهید. تمام دانشکده هایی که در بالا ذکر شد، برای برنامه های مدرک پرستاری مناسب نیستند و همچنین آنها دارای برخی از جامع ترین برنامه های پرستاری در کانادا می باشند.

 • دانشگاه براندون، شهریه ی دوره ی کاردانی در دانشگاه براندون از 7505 دلار تا 8204 دلار برای کل هر سال تحصیلی
 • دانشگاه رجینا، شهریه ی دوره ی کاردانی در دانشگاه رجینا از 7189.80 دلار تا 8492.30 دلار برای هر سال تحصیلی
 • شهریه ی دوره ی کاردانی در دانشگاه جزیره ی پرینس ادوارد از 5860 دلار تا 11720 دلار برای هر سال تحصیلی
 • دوره ی کاردانی در دانشگاه نیو برانکز ویک از 12900 دلار تا 18500 دلار

شهریه ی دوره ی کاردانی در دانشگاه اوتاوا از 10850 دلار تا 16700 دلار می باشد. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا شرایط خاصی دارد که مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *