تحصیل دندانپزشکی در لهستان

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

لهستان کشوری صنعتی و یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان در قلب اروپا قرار دارد. در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دانشگاه های این کشور هجوم آورده اند. در این مقاله به بررسی این گرایش جهانی و چگونگی تحصیل در رشته دندانپزشکی لهستان می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا تحصیل دندانپزشکی در لهستان؟
 • اعتبار دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان
 • شرایط تحصیل دندانپزشکی لهستان
 • اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • اخذ پذیرش دندانپزشکی لهستان
 • برنامه تحصیلی دندانپزشکی لهستان
 • چگونگی تحصیل دندانپزشکی لهستان
 • دوره پریمدیکال دندانپزشکی لهستان
 • تحصیل دندانپزشکی لهستان به زبان انگلیسی
 • دانشگاه های دندانپزشکی لهستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران۲۰۲۰۲۰۲۱
 • دانشگاه دندانپزشکی ورشو لهستان
 • دانشگاه دندانپزشکی لودز لهستان
 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لهستان
 • هزینه های زندگی در لهستان
 • دوره های تخصصی دندانپزشکی لهستان
 • شرایط کار دانشجویی در لهستان
 • اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل دندانپزشکی
 • مهاجرت تحصیلی به لهستان
 • مزایای تحصیل دندانپزشکی در لهستان
 • سخن آخر
 • سوالا های متداول در مورد تحصیل دندانپزشکی لهستان

چرا تحصیل دندانپزشکی در لهستان؟

لهستان سرزمین سواحل کهربایی و کوه های مرتفع تاترا در مرکز اروپا قرار دارد. این کشور زیبا با جاذبه های گردشگری خاص و تاریخ غنی و پربار یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان می باشد. کشور زیبا و اروپایی لهستان به عنوان ششمین عضو مهم کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور صنعتی و پیشرفته در سالیان اخیر به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپایی شناخته شده است. این کشور با پیشرفت در حوزه توریسم و گردشگری به عنوان ششمین کشور پربازدید از لحاظ گردشگری محسوب می شود. کشور لهستان در ۱۰ سال گذشته از لحاظ اقتصادی در حال پیشرفت بوده است و در طی این مدت وضعیت اقتصادی این کشور به ارزش منفی نرسیده است.

دانشگاه های این کشور اروپایی با قدمتی ۷۰۰ ساله در حدود ۴۰۰ رشته و دوره تحصیلی را به زبان انگلیسی به متقاضیان تحصیل درلهستان ارائه می دهند. دانشگاه های این کشور از لحاظ علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. کشور لهستان به عنوان پلی در جهت اقامت و زندگی در دیگر کشورهای برتر اروپایی محسوب می شود.از آن جا که این کشور اقتصاد فعال و پویایی دارد، سرمایه گذاران خارجی سرمایه خود را در این کشور اروپایی امن سرمایه گذاری کنند، تا نه تنها سود و منفعتی بدست بیاورند، بلکه از این طریق تابعیت و شهروندی این کشور زیبا را نیز اخذ کنند. کشورهای اروپایی به منظور اعطای تابعیت و شهروندی به اتباع خارجی روش های زیادی را در نظر می گیرند. کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا، پیمان شینگن، سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و سازمان همکاری و توسعه و بسیاری دیگر از سازمان ها و نهادهای بین المللی و جهانی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور لهستان به عنوان بهترین روش مهاجرت تحصیلی در اروپای شرقی محسوب می شود. در واقع متقاضیان با تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن یک روش کم هزینه برای تحصیل در کشور اروپایی را اتنخاب می کنند.

این مقاله که توسط مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تهیه شده است به بررسی دقیق چگونگی تحصیل در رشته دندانپزشکی لهستان می پردازد شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور را به تفضیل شرح می دهد. اگر قصد تحصیل پزشکی در کشور لهستان را دارید اما نمی دانید از کجا و چطور شروع کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

اعتبار دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

دانشگاه های معتبر کشور لهستان دوره های تحصیلی را در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و همچنین رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دانشجویان ارائه می کنند. کشور لهستان به منظور پذیرش دانشجویان در رشته ها و مقاطع گوناگون شرایط راحت تری را به نسبت دیگر کشورهای اروپایی در نظر گرفته است. یکی از این موارد عدم نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی است، البته داشتن این مدرک مهارت زبانی یک امتیاز محسوب می شود.دانشگاه های لهستان در میان دانشگاه های کشورهای اروپایی دارای اعتبار و ارزش علمی بالایی می باشند. برخی ازدانشگاه های این کشور در رتبه بندی ها و رنکینگ های برترین دانشگاه های پزشکی جهان دارای رتبه های زیر ۵۰۰ می باشد. خبر خوب برای متقاضیان ایرانی این است که برخی از برترین دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد. برنامه ها و رشته های تحصیلی دانشگاه های این کشور در راستای برنامه های آموزشی دانشگاه های اروپا است. مدارک صادر شده از دانشگاه های کشور لهستان دارای اعتبار جهانی و مورد تائید و پذیرش همه کشورهای اروپایی می باشد.

رشته دندانپزشکی کشور لهستان هم راستای دوره های دندانپزشکی دانشگاه های برتر اروپا می باشد. دوره دندانپزشکی این کشور اروپایی به دلایل فراوانی مورد توجه متقاضیان قرار دارد. از مهم ترین این دلایل می توان به پایین بودن شهریه دوره دندانپزشکی و شرایط اخذ پذیرش راحت این کشور اشاره کرد. هزینه های تحصیل در این کشور به یورو می باشد.از آن جا که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی دیگر مانند سوئد با هزینه های بسیار زیاد همراه است و متقاضی ناچار به فراگیری زبان رسمی این کشورها می باشد و اخذ ویزای این کشورها چندان راحت نمی باشد، تحصیل در کشور لهستان به عنوان بهترین جایگزین محسوب می شود و با این که مشکلات تحصیل در آن کشورها را ندارد، مزیت هایی نیز در پی دارد.

اعتبار دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

اعتبار دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان از استانداردهای برترین دانشگاه های اروپا تبعیت می کنند. دانشگاه های لهستان دارای تائیدیه از وزارت آموزش عالی و برد پزشکی آمریکا The US Department Of Education and Medical Boards in USA می باشد.فارغ تحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور لهستان می توانند دوره های تخصصی خود را در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، ایرلند، نروژ، سوئد و آفریقای جنوبی ادامه دهند. پایین بودن هزینه زندگی در لهستان و هزینه تحصیل در این کشور، بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها و بالا بودن سطح علمی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور اروپایی از جمله دلایل انتخاب مهاجران تحصیلی به این کشور محسوب می شود. فرصت اخذ اقامت کشور لهستان پس از فارغ تحصیلی و برخورداری از مزایای اخذ اقامت این کشور نیز از دیگر مزایای تحصیل در این کشور به شمار می آید. بالا بودن کیفیت نظام آموزشی این کشور موجب اعتبار و ارزش جهانی دانشگاه های این کشور شده است.نظام آموزشی این کشور در جایگاه پنجم جهان قرار دارد. وجود تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاه های مجهز و به روز موجب شده است تا رشته پزشکی این کشور از اعتبار و ارزش جهانی برخوردار باشد. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان این فرصت را برای متقاضیان انگلیسی زبان فراهم کرده اند که متقاضیان بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی و فقط با آشنایی با زبان انگلیسی می توانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند. در واقع یکی از مزیت های مهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی این است که متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و تافل می باشد به شرط آشنایی با زبان انگلیسی می توانند در این دوره ها تحصیل کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی لهستان

متقاضی تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان باید دارای دیپلم ریاضی یا تجربی با معدل بالاتر از ۱۶ باشد. از شرایط دیگر تحصیل در دوره های دندانپزشکی لهستان این است که متقاضی دارای گپ تحصیلی نباشد. منظور از گپ تحصیلی فاصله میان آخرین مدرک تحصیلی و درخواست برای پذیرش در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضی پس از ارسال مدارک باید در آزمونی شرکت کند که از طریق اسکایپ برگزار می شود. سوالات مطرح شده در این آزمون بیشتر مربوط به تسلط و توانایی متقاضی در دانش زبان انگلیسی است. تحصیل به زبان انگلیسی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، بالا بودن کیفیت آموزشی، هم راستا بودن سیستم آموزشی با سیستم آموزشی کشورهای اروپایی و امکان اخذ اقامت این کشور با تحصیل و اشتغال از عوامل دخیل در مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. دانشگاه های کشور لهستان در میان دانشگاه های کشورهای اروپایی از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار هستند.متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی لهستان باید در ابتدا در دوره پیشپزشکی این دانشگاه ها شرکت کند. متقاضی با شرکت در دوره پیشپزشکی آمادگی لازم برای آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی را کسب می کند. دوره پیشپزشکی یک دوره یک ساله است که متقاضی را برای شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی از لحاظ درسی آماده می کند. متقاضی پس از کسب نمره لازم در آزمون ورودی دندانپزشکی می تواند تحصیل خود در دوره دندانپزشکی را شروع کند. متقاضی تحصیل دندانپزشکی لهستان نباید بیشتر از ۳۰ سال داشته باشد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی لهستان

شرایط تحصیل دندانپزشکی لهستان

اخذ ویزای تحصیلی لهستان

متقاضی تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی لهستان پس از اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی از دانشگاه مورد نظر در لهستان باید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کند. به منظور دریافت ویزای تحصیلی لهستان متقاضی باید به سفارت کشور لهستان در ایران مراجعه کند و مدارک لازم را ارائه دهد. کشور لهستان برای دوره های زبان انگلیسی ویزای تحصیلی صادر نمی کند و متقاضیان به منظور تحصیل در دوره پزشکی و دندانپزشکی این کشور باید برای دریافت دوره های پیشپزشکی درخواست دهند و پس از اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دوره های زبان و آمادگی این کشور اقدام کنند. برخی از کشورهای حوزه شینگن مانند فرانسه و مجارستان برای دوره ها و کورس های زبانی به متقاضیان ویزا ارائه می دهند. مدارک لازم به منظور اخذ ویزای تحصیلی لهستان عبارت است از:

 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • نامه پذیرش دانشگاه دندانپزشکی لهستان
 • ارائه گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی سوپیشینه
 • شناسنامه و پاسپورت معتبر

اخذ پذیرش دندانپزشکی لهستان

متقاضی به منظور تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی لهستان باید از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کند. بدین منظور متقاضی باید مدارک لازم را ارائه کند. از جمله مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی لهستان عبارت است از:

 • آخرین مدرک تحصیلی با ریزنمره های تحصیلی( مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با ترجمه)
 • ارائه گواهی سوپیشینه متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت جسمی متقاضی
 • ارائه گواهی و اسناد مالی مبنی بر تمکن مالی کافی در جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مدت تحصیل در لهستان
 • ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی( وجود این مدرک یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود)
 • ارائه اوراق شناسایی و هویتی(شناسنامه و پاسپورت معتبر)
اخذ پذیرش دندانپزشکی لهستان

اخذ پذیرش دندانپزشکی لهستان

برنامه تحصیلی دندانپزشکی لهستان

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره دندانپزشکی لهستان را دارند باید در حدود ۵ سال در این رشته تحصیلی تحصیل کنند. طول مدت تحصیل در دوره پزشکی لهستان در حدود ۶ سال و دوره داروسازی ۵ سال می باشد. متقاضی به منظور تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی باید در دوره های پیشپزشکی یک ساله دانشگاه های این کشور شرکت کند. از آن جا که زبان تحصیل دندانپزشکی لهستان زبان انگلیسی می باشد، متقاضیان فراوانی از سرتاسر جهان برای تحصیل در این رشته ها به زبان انگلیسی راهی این کشور می شوند.علاوه بر دوره ۵ ساله دندانپزشکی و دوره ۶ ساله پزشکی، دانشگاه های پزشکی لهستان دوره ۴ ساله پزشکی را نیز ارائه می کنند که مختص متقاضیانی است که دارای مدرک کارشناسی علوم پایه می باشند. متقاضیان تحصیل پزشکی که دارای تابعیت کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان و کشورهای اسکاندیناوی می باشند، علاقه بسیاری به تحصیل در این دوره پزشکی ۴ ساله لهستان دارند. دانشجویان دوره دندانپزشکی لهستان در طول مدت ۵ سال تحصیل خود باید واحدهای درسی مختلف را بگذرانند. برخی از مهم ترین واحدهای درسی دوره دندانپزشکی لهستان عبارت است از:

بیوشیمی، بیوفیزیک، روانشناسی بالینی، بیهوشی و احیا بیماران، فارماکولوژی بالینی، رادیولوژی دندانپزشکی، پزشکی اورژانس، اندودنتیکس، پوست و روانشناسی، دارو شناسی، ارگونومی، پزشکی قانونی، شیمی عمومی، جراحی عمومی، انکولوژی، آناتومی، بافت شناسی، تاریخ پزشکی، تاریخ فلسفه، پزشکی داخلی، ایمپلنت، بیماری های عفونی، جراحی فک و صورت، زیست شناسی پزشکی، علم مواد، سیتولوژی، جنین شناسی، میکروبیولوژی، میکروب شناسی، ایمنولوژی، مدیریت دندانپزشکی، اقتصاد دندانپزشکی و اخلاق در دندانپزشکی.

چگونگی تحصیل دندانپزشکی لهستان

متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی لهستان باید ابتدا در یک دوره یک ساله پیش پزشکی یا فاندیشن شرکت کنند تا آمادگی لازم برای تحصیل در دوره دندانپزشکی را کسب کنند. پس از کسب آمادگی و شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی متقاضی می تواند تحصیل دندانپزشکی را شروع کند. دانشجوی دندانپزشکی پس از ۵ سال تحصیل می تواند مدرک دکترای دندانپزشکی DDS را اخذ کند. فارغ تحصیل با این مدرک معتبر دندانپزشکی می تواند در برترین کشورهای اروپایی و آمریکا مشغول کار و طبابت شود. دانشجویان دندانپزشکی لهستان می توانند در حین تحصیل از بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها برخوردار شوند.بدین منظور دانشجو باید به سفارت لهستان مراجعه کند و در صورت واجد شرایط بودن می تواند بورسیه تحصیلی را دریافت کند. دانشجو با دریافت بورسیه می تواند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در مدت اقامت در لهستان را تامین کنند. متقاضی می تواند با صرف هزینه ای معقول به نسبت دیگر کشورهای اروپایی موفق به اخذ مدرک دندانپزشکی شود و از این مزیت نیز برخوردار شود که پس از فارغ تحصیلی اقامت این کشور را اخذ کند.

دوره پریمدیکال PreMedical دندانپزشکی لهستان

متقاضیان تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی لهستان باید قبل از شرکت در آزمون ورودی در دوره پریمدیکال یا پیشپزشکی شرکت کنند. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره دندانپزشکی لهستان را دارند، می توانند در دوره های پیشپزشکی یا فاندیشن کالج های پزشکی این کشور شرکت کنند. هدف از شرکت دانشجویان در این دوره پیشپزشکی کسب آمادگی لازم در جهت اخذ نمره لازم در آزمون ورودی و تسلط به زبان انگلیسی می باشد. دانشجو با شرکت در این دوره آمادگی با مرور دروس پایه به زبان انگلیسی برای کسب نمره لازم آزمون پذیرش دانشگاه های پزشکی لهستان آماده می شود. متقاضیانی که در این دوره شرکت کنند، آمادگی لازم را برای آزمون ورودی کسب می کنند و با سوالات آزمون آشنایی پیدا می کنند و علاوه بر این موارد تسلط کافی به فراگیری دروس به زبان انگلیسی پیدا می کنند.این دوره به منظور کسب آمادگی برای تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی لهستان برگزار می شود. متقاضیان در این دوره آمادگی به فراگیری و مرور دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی دبیرستان می پردازند. متقاضیان در مدت یک سال این دروس را به زبان انگلیسی فرامی گیرند. در این دوره ها زبان انگلیسی به مدت ۱۳۰ ساعت و دروس شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضی هر کدام به مدت ۲۳۰ ساعت تدریس می شوند.

برخی از دانشگاه ها پس از این دوره آمادگی آزمون ورودی برگزار می کنند. متقاضیان در برخی از دانشگاه ها نیز بدون برگزاری آزمون ورودی می توانند به طور مستقیم وارد دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی شوند. به طور کلی همه دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان دوره های آمادگی پریمدیکال را برگزار می کنند. اگر متقاضی قصد تحصیل در این دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلیسی زبان لهستان را داشته باشد، باید در دوره های پریمدیکال به زبان انگلیسی شرکت کند. در صورتی که متقاضی قصد تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی زبان لهستانی این کشور را داشته باشد، باید در دوره های پریمدیکال به زبان لهستانی شرکت کند. هزینه شرکت در این دوره های پریمدیکال در حدود ۵۰۰۰ یورو می باشد. این دوره های آمادگی از ماه سپتامبر شروع و در ماه می پایان می یابند.

تحصیل دندانپزشکی لهستان به زبان انگلیسی

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان از این مزیت ویژه برخوردار می باشند که دوره های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در این کشور باید در یک دوره پیشپزشکی(PreMedical) شرکت کنند تا آمادگی لازم در جهت شروع دوره پزشکی را کسب کنند. دانشجویانی که فاقد مدرک مهارت زبان می باشند و قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند، باید در راستای شرکت در دوره های پیشپزشکی در دوره های آمادگی زبان انگلیسی نیز شرکت کنند.به منظور تحصیل در این رشته ها در کشور لهستان متقاضی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل ندارد و آشنایی با زبان انگلیسی کفایت می کند. این امتیاز ویژه موجب شده است تا متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف جهان با اندک آشنایی به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور به تحصیل بپردازند. در صورتی که متقاضی فاقد آشنایی اندک به زبان انگلیسی باشد، می تواند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در کالج های کشور لهستان برگزار می شود و پس از کسب مهارت لازم تحصیل در دانشگاه را شروع کند.

تحصیل دندانپزشکی لهستان به زبان انگلیسی

تحصیل دندانپزشکی لهستان به زبان انگلیسی

زبان تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان زبان های انگلیسی و آلمانی می باشد. طول مدت تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلیسی زبان لهستان با دیگر دانشگاه های این کشور تفاوتی نمی کند. متقاضیان باید قبل از شروع تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در یک دوره یک ساله پیش پزشکی شرکت کنند تا آمادگی کامل را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کسب کنند. دوره پزشکی به زبان انگلیسی در لهستان در حدود ۶ سال، دوره دندانپزشکی عمومی در حدود ۵ تا ۵.۵ و دوره داروسازی در حدود ۵ سال می باشد.

دانشگاه های دندانپزشکی لهستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران۲۰۲۰۲۰۲۱

یکی از نگرانی های متقاضیان ایرانی برای تحصیل در کشورهای خارجی مورد تائید بودن آن دانشگاه از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت می باشد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که دانشجو با تمام شدن دوره پزشکی و دندانپزشکی خود اگر قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشد، با مورد تائید بودن دانشگاه و مدارک دانشگاهی صادر شده در آن کشور با خیال راحت به کشور خود بازمی گردد و به اشتغال و طبابت می پردازد و یا به تحصیل خود ادامه می دهد.بر اساس رای صادره در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در مورد بازنگری در فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در مورد ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۰۲۰۲۱، فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قرار زیر می باشد:

با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی و رنکینگ جهانی QS، Times و Shanghai فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت برای ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۰۲۰۲۱ مشخص شد. بر اساس رای صادر شده در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در مورد بازنگری فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت متبوع برای ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۰۲۰۲۱ به شرح زیر می باشد.این فهرست هر سال مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه های موجود در این فهرست جهت ادامه تحصیل مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند.علاوه بر این با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های مورد تائید خارج از کشور آغاز کرده اند، ممنوع است و در صورت تمام شدن دوره تحصیلی این افراد، مدارک صادره بر طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان که مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد، عبارت است از:

 • دانشگاه ورشوUniversity of Warsaw
 • دانشگاه یاگیلونیا University of Jagiellonian
 • دانشگاه تکنولوژی ورشو Warsaw University of Technology
 • دانشگاه آدام میکی وایز Adam Mickiewicz University
 • دانشگاه علم و تکنولوژی AGH University of Science and Technology
 • دانشگاه تکنولوژی گدانسک Gdansk University of Technology
 • دانشگاه سیلسیا در کاتووایزUniversity of Silesia in Katowice

دانشگاه دندانپزشکی ورشو University of Warsawلهستان

دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی ورشو دارای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد. این دانشگاه از سال ۱۸۰۹ تدریس و فعالیت در رشته دندانپزشکی را آغاز کرده است. دانشگاه ورشو در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهان دارای رتبه جهانی ۴۱۱ تا ۴۶۰ می باشد. این دانشگاه به منظور تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۲ تدریس دندانپزشکی به زبان انگلیسی را شروع کرد. در واقع این اقدام در جهت جذب دانشجویان بین المللی و توسعه علمی و دانشجویی این دانشگاه صورت گرفت.

مدت تحصیل دوره دندانپزشکی در دانشگاه ورشو ۵ سال می باشد. دانشجویان پس از سپری کردن ۱۰ ترم تحصیلی می توانند مدرک دکترای دندانپزشکی خود را دریافت کنند. دانشجویان در پایان هر سال تحصیلی می توانند به مدت ۴ هفته در تابستان به آموزش عملی و کارورزی دندانپزشکی بپردازند. دانشگاه ورشو لهستان از این امتیاز برخوردار است که دانشجوی بین المللی می تواند این دوره ۴ هفته ای کارورزی را در کشور خود و تحت نظارت سازمان های معتبر بگذراند.فارغ تحصیلان دوره تحصیلی دندانپزشکی دانشگاه ورشو لهستان با مدرک معتبر این دانشگاه می توانند در همه کشورهای اروپایی و آمریکا مشغول کار و اشتغال و یا ادامه تحصیل شوند. در صورتی که فارغ تحصیل قصد در اقامت لهستان را پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود داشته باشد، می تواند در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور به عنوان دستیار استاد و یا محقق مشغول کار شود.
متقاضیان به منظور تحصیل در دوره دندانپزشکی دانشگاه ورشو باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و تافل با حداقل نمره ۹۰ باشد. در صورتی که متقاضی فاقد این مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند در دوره های یک ساله آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در کالج ها و دانشگاه های لهستان برگزار می شود و پس از کسب نمره لازم تحصیل در دوره دندانپزشکی این دانشگاه را شروع کند.شهریه دوره دندانپزشکی دانشگاه ورشو لهستان عبارت است از:

 • شهریه سال اول دندانپزشکی دانشگاه ورشو لهستان: در حدود ۱۵.۰۰۰یورو
 • شهریه سال دوم دندانپزشکی دانشگاه ورشو لهستان: در حدود ۱۵.۸۰۰یورو
 • شهریه سال سوم دندانپزشکی دانشگاه ورشو لهستان: در حدود ۱۶.۵۰۰ یورو
 • شهریه سال چهارم دندانپزشکی دانشگاه لهستان: در حدود ۱۷.۴۰۰یورو
 • شهریه سال پنجم دندانپزشکی دانشگاه لهستان: در حدود ۱۸.۲۰۰یورو

دانشگاه دندانپزشکی لودز لهستان

دانشگاه دندانپزشکی لودز لهستان از بزرگترین مراکز آموزشی لهستان به شمار می آید. این دانشگاه دارای اعتبار جهانی می باشد و در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهان دارای رتبه های ۴۱۱ تا ۴۶۰ می باشد. این دانشگاه دارای ۷ بیمارستان آموزشی مجهز و پیشرفته می باشد و دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی ضمن کارآموزی و کار عملی در این بیمارستان به کسب تجربه و مهارت می پردازند. دانشگاه لودز دارای ۶ موسسه تحقیقی پژوهشی بسیار پیشرفته می باشد. دانشجویان با برخورداری از مشاوران تخصصی این دانشگاه در حوزه های مختلف تحصیلی به تحصیل می پردازند. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه قبل از شروع تحصیل خود باید یک دوره یک ساله پریمدیکال یا پیشپزشکی را بگذرانند و با کسب نمره لازم در آزمون ورودی به تحصیل خود در دوره دندانپزشکی بپردازند.هزینه تحصیل در دوره پزشکی به زبان انگلیسی این دانشگاه سالانه در حدود ۱۱.۰۰۰ یورو می باشد. هزینه های تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالانه در حدود ۱۳.۰۰۰ یورو است. هزینه تحصیل دوره پزشکی به زبان لهستانی در دانشگاه لودز سالانه در حدود ۸.۰۰۰ یورو و دندانپزشکی به زبان لهستانی سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لهستان

کشور لهستان کشوری اروپایی است که در قلب اروپا قرار دارد، اما هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی مناسب و معقول می باشد. در واقع دانشجویان با برخورداری از امکانات بورسیه و کمک هزینه های دانشجویی می توانند تا حد زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کنند. دانشگاه های لهستان بورسیه های مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی بسیار مناسبی برای دانشجویان واجد شرایط در این کشور وجود دارد. استفاده دانشجویان از وام های دانشجویی مناسب یک گزینه دیگر برای تامین هزینه های تحصیل در این کشور و امکان تحصیل رایگان لهستان می باشد.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لهستان

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در لهستان

هزینه های تحصیل در لهستان به نسبت کیفیت آموزشی و امکانات تحصیلی و دانشگاهی این کشور ارزان و مقرون به صرفه می باشد. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور سالانه در حدود ۱۲.۰۰۰ یورو تا ۱۴.۰۰۰ یورو می باشد. متقاضی باید مبلغ ۱۲۰ یورو را نیز به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه دندانپزشکی لهستان پرداخت کند. هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان لهستانی در حدود ۸.۰۰۰ یورو می باشد. دانشگاه های لهستان به طور کلی خوابگاه های دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند اما به دلیل کم بودن ظرفیت خوابگاه های دانشجویی دانشجویان ناچار به اقامت در خانه و محل های اقامت خصوصی می باشند. از آن جا که هزینه های اجاره این خانه ها و آپارتمان های خصوصی در لهستان بسیار پایین می باشد، دانشجویان از این لحاظ با مشکلی مواجه نمی باشند.

هزینه های زندگی در لهستان

هزینه های زندگی هر فرد در کشورهای مختلف جهان بیشتر به سبک زندگی و الگوی مصرف آن فرد بستگی دارد. کشور لهستان با این که در مرکز اروپا قرار دارد اما به نسبت دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر است. هزینه های زندگی یک دانشجوی بین المللی در این کشور ماهانه در حدود ۵۰۰ یورو تا ۶۰۰ یورو می باشد که برای یک کشور اروپایی پیشرفته و مدرن هزینه معقول و در حد پایینی محسوب می شود. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ تر و پیشرفته تر مانند ورشو بیشتر است و تا حدود ۸۵۰ یورو در ماه می رسد.مهم ترین هزینه زندگی در کشور لهستان هزینه محل اقامت می باشد. در حدود ۴۰ درصد بودجه دانشجویان را هزینه محل اقامت و مسکن تشکیل می دهد. دانشگاه های دندانپزشکی برای محل اقامت، خوابگاه های دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و این گونه هزینه های زندگی را کاهش می دهند. برخی از دانشجویان تمایل به اقامت در خانه های اجاره ای دارند. هزینه این خانه ها و آپارتمان های اجاره ای ماهانه در حدود ۴۰۰ یورو می باشد. هزینه های خورد و خوراک دانشجویان از دیگر هزینه های ضروری و مهم برای دانشجویان بین المللی در لهستان محسوب می شود.
دانشجویان می توانند برای کاهش هزینه های خورد و خوراک، مواد غذایی خود را از فروشگاه های تسکو، کارفو، لیدل و آوکان خریداری کنند. هزینه های ماهانه خورد و خوراک یک دانشجوی بین المللی در این کشور در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو می باشد. دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می توانند تا ۵۰ درصد تخفیف در خدمات عمومی داشته باشند. هزینه بیمه دانشجویی سالانه در حدود ۱۰۰ یورو می باشد. هزینه تمدید ویزای دانشجویی دانشجویان در لهستان سالانه در حدود ۱۴۵ یورو می باشد.

دوره های تخصص دندانپزشکی لهستان

دانشگاه های دندانپزشکی لهستان علاوه بر دوره های عمومی دندانپزشکی، دوره های تخصصی دندانپزشکی را نیز ارائه می کنند. فارغ تحصیلان دندانپزشکی عمومی می توانند دوره تخصصی دندانپزشکی را در دانشگاه های لهستان تحصیل کنند. دانشگاه های دندانپزشکی این کشور بورسیه های تحصیلی لهستان را به منظور تامین برخی از هزینه های تحصیل به دانشجویان ارائه می دهند.دریافت بورسیه های تحصیلی دوره تخصصی دندانپزشکی به تامین هزینه های تحصیل دانشجو کمک فراوانی می کند و دانشجو را برای اشتغال و طبابت آینده آماده می کند. پایین بودن هزینه های تحصیل تخصصی دندانپزشکی و اعتبار مدرک تخصصی این رشته در لهستان موجب شده است تا متقاضیان زیادی برای تحصیل تخصصی دندانپزشکی این کشور را انتخاب کنند. متقاضیان می توانند در دوره های تخصصی زیر به تحصیل بپردازند:

تخصص پروتزهای دندانی، تخصص دندانپزشکی کودکان، تخصص عصب شناسی، تخصص مخاط دهان و پریودنتال، تخصص دندانپزشکی تشخیصی

متقاضیان تحصیل تخصصی دندانپزشکی لهستان به منظور اخذ پذیرش در دوره های تخصصی دندانپزشکی به مدارکی نیاز دارند.این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. مهم ترین مدارک لازم عبارت است از:

 • ارائه مدرک پزشکی عمومی یا دندانپزشکی عمومی
 • ارائه ویزای تحصیلی متقاضی
 • ارائه ریزنمره های دوره پزشکی عمومی یا دندانپزشکی
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه توصیه نامه تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری حرفه ای
 • ارائه گواهی تمکن مالی کافی
 • ارائه گواهی سلامت جسمی
 • ارائه فرم درخواست پذیرش تحصیلی دوره تخصصی دندانپزشکی
دوره های تخصص دندانپزشکی لهستان

دوره های تخصص دندانپزشکی لهستان

شرایط کار دانشجویی در لهستان

دانشجویان دوره دندانپزشکی در لهستان می توانند با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی به تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود کمک کنند. دانشجویان با اخذ این مجوز کار می توانند تا۳۰ ساعت در هفته به کارهای پاره وقت مشغول شوند. دانشجویان می توانند در بخش های اداری دانشگاه خود مشغول کار شوند و یا در رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ به کار بپردازند. متقاضیان ایرانی که در دوره دندانپزشکی لهستان تحصیل می کنند و دارای ویزای تحصیلی این کشور می باشند، به منظور اشتغال در این کشور نیازمند اخذ مجوز کار نمی باشند. در واقع در صورتی که دانشجو دارای کارت اقامت دانشجویی باشد به منظور اشتغال دانشجویی نیاز به اخذ مجوز کار دانشجویی ندارد.دانشجویان با انجام کار دانشجویی در حین تحصیل علاوه بر کسب درآمد و تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در مدت اقامت و تحصیل در لهستان می توانند تجربه و مهارت لازم برای فرصت های شغلی آینده پس از فارغ تحصیلی را فراهم کنند.

اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل دندانپزشکی

دانشجویانی که در دوره های پزشکی و دندانپزشکی لهستان تحصیل می کنند، می توانند پس از تمام شدن دوره تحصیلی و فارغ تحصیلی با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری مجوز کار این کشور را اخذ کنند. پس از چند سال کار و اشتغال در این کشور متقاضیان می توانند اقامت این کشور اروپایی را اخذ کنند. یکی از روش های مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت این کشور،  اخذ ویزای تحصیلی می باشد. متقاضیان با تحصیل در رشته های مختلف از جمله رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند پس از چند سال کار و طبابت اقامت این کشور را اخذ کنند.بالا بودن کیفیت آموزشی و پایین بودن هزینه های تحصیل و اعتبار و ارزش دانشگاه های این کشور موجب شده است تا متقاضیان گزینه تحصیل در این کشور را به منظور اخذ اقامت و تابعیت لهستان انتخاب کنند. متقاضی با اخذ پذیرش و اثبات گواهی تمکن مالی کافی می تواند در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل شود و پس از فارغ تحصیلی و اشتغال مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. دولت لهستان به فارغ تحصیلان این کشور یک مهلت ۶ ماهه به منظور جست و جوی کار ارائه می دهد. اگر متقاضی موفق به یافتن شغل شود، می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل دندانپزشکی

اخذ اقامت لهستان از طریق تحصیل دندانپزشکی

مهاجرت تحصیلی به لهستان

متقاضیان مهاجرت به لهستان از روش های مختلفی می توانند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. متقاضیان می توانند از روش های مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت در لهستان، خرید ملک، ازدواج با تبعه و شهروند لهستانی و یا تولد فرزند در این کشور اقامت این کشور شگفت انگیز را اخذ کنند. مهاجرت تحصیلی از آن جهت از بهترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود که روند اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی هزینه های کمتری دارد. از دیگر دلایل برتری مهاجرت تحصیلی می توان به پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور، اعتبار مدارک دانشگاهی در همه کشورهای جهان و هم راستا بودن سیستم آموزشی دانشگاهی این کشور با دیگر کشورهای برتر اروپایی می باشد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در لهستان

دانشجویان مشغول به تحصیل در لهستان با اخذ اقامت تحصیلی به عنوان شهروندان و اتباع این کشور محسوب می شوند و می توانند از همه مزایا و حقوق شهروندی همانند دیگر شهروندان کشور لهستان برخوردار شوند. دانشجویانی که دانشگاه های کشور لهستان را برای تحصیل انتخاب می کنند، از امتیازها و مزایای زندگی و تحصیل در این کشور نیز بهره مند می شوند. از مهم ترین مزایای تحصیل و زندگی در این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 1. امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی
 2. اخذ پذیرش تحصیل در دوره دندانپزشکی بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی
 3. امکان اقامت در خوابگاه های دانشجویی با هزینه های اجاره پایین
 4. پایین بودن هزینه های تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 5. معتبر بودن دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی
 6. امکان کار و طبابت در کشورهای برتر اروپایی و آمریکا پس از فارغ تحصیلی
 7. امکان اخذ مجوز کار دانشجویی و انجام کار دانشجویی
 8. امکان اخذ اقامت لهستان پس از فارغ تحصیلی
 9. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اشتغال و طبابت در این کشور
 10. برخورداری از بورسیه های تحصیلی دوره های پزشکی و دندانپزشکی
 11. بالا بودن کیفیت زندگی و استانداردهای کلی زندگی در اروپا
 12. بالا بودن امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی لهستان
 13. امکان اخذ ویزای تحصیلی بدون ارائه مدرک مهارت زبان
 14. امکان اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و اشتغال تا ۳۰ ساعت در هفته
 15. اعطای مدرک معتبر دندانپزشکی و امکان کار با این مدرک در برترین کشورهای جهان
 16. سفر به کشورهای دیگر اروپایی( کشورهای عضو شینگن) بدون نیاز به اخذ ویزا
 17. تبدیل شدن به یک شهروند و تبعه اروپا
 18. امکان تحصیل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 19. امکان تحصیل بر اساس استانداردهای اروپا
 20. پذیرش راحت در دانشگاه های لهستان
 21. برخورداری از مزایای بورسیه تحصیلی
 22. امکان تحصیل رایگان و مناسب
 23. امکان کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 24. پایین بودن هزینه های زندگی در کشور لهستان
 25. بالا بودن اعتبار مدارک تحصیلی کشور لهستان در کشورهای اروپایی
 26. دارا بودن حق شهروندی ضمنی اتحادیه اروپا
 27. امکان تحصیل رایگان فرزندان
 28. بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی
 29. امکان استفاده از تسهیلات بانکی کشور لهستان
مزایای تحصیل دندانپزشکی در لهستان

مزایای تحصیل دندانپزشکی در لهستان

سخن آخر

در این مقاله به شرح چگونگی تحصیل پزشکی در کشور لهستان و بررسی چگونگی اخذ پذیرش و تحصیل در این کشور پرداختیم. از مجموع موارد شرح داده شده در این مقاله می توان این نتیجه را گرفت که تحصیل در این کشور اروپایی بسیار پیشرفته و صنعتی با برترین دانشگاه های پزشکی و اعتبار بالای مدارک پزشکی و دندانپزشکی یکی از بهترین انتخاب ها برای متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی محسوب می شود.

یکی از موارد مثبت تحصیل رایگان در لهستان، وجود دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه برتر است که مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران نیز قرار دارد. پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی دندانپزشکی، بالا بودن سطح علمی و کیفیت آموزشی دانشگاه های پزشکی و شرایط سهل و راحت پذیرش در دانشگاه ها و کالج های پزشکی این کشور از موارد مهمی است که موجب جذب متقاضیان بین المللی به این کشور می شود.تحصیل به زبان انگلیسی و امکان اخذ اقامت این کشور و برخورداری از مزیت های شهروندی لهستان از مهم ترین عوامل مهاجرت تحصیلی متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی برتر محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت که دوره دندانپزشکی کشورلهستان به عنوان یک گزینه برتر مهاجرت تحصیلی به شمار می آید. متقاضیانی که به دلیل مانع بزرگی همچون کنکور سراسری و صرف هزینه های گزاف موفق به تحصیل در این رشته نشده اند، می توانند شرایط تحصیل خود در این رشته را در کشور لهستان را فراهم کنند.

اگر با همه موارد شرح داده شده در این مقاله کامل و علمی برای انتخاب گزینه برتر مهاجرت تحصیلی تردید دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. کارشناسان موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز همه تلاش خود را به کار می بندند تا بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی را به شما ارائه دهند. با ما در تماس باشید.

سوال های متداول در مورد تحصیل دندانپزشکی لهستان

1- شرایط تحصیل دندانپزشکی لهستان چیست؟

متقاضی باید دارای دیپلم ریاضی یا تجربی با معدل بالاتر از ۱۶ باشد و دارای گپ تحصیلی نباشد. منظور از گپ تحصیلی فاصله میان آخرین مدرک تحصیلی و درخواست برای پذیرش در دانشگاه های این کشور می باشد.

2- آیا لهستان برای دوره های زبان انگلیسی ویزا صادر می کند؟

خیر. متقاضیان به منظور تحصیل در دوره پزشکی و دندانپزشکی این کشور باید برای دریافت دوره های پیشپزشکی درخواست دهند و پس از اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دوره های زبان و آمادگی این کشور اقدام کنند.

3- دوره پریمدیکال PreMedical دندانپزشکی لهستان چیست؟

هدف کسب آمادگی لازم در جهت اخذ نمره لازم در آزمون ورودی و تسلط به زبان انگلیسی می باشد. دانشجو با مرور دروس پایه به زبان انگلیسی برای کسب نمره لازم آزمون پذیرش دانشگاه های پزشکی لهستان آماده می شود.

4- آیا برای تحصیل دندانپزشکی لهستان به مدرک زبان نیاز داریم؟

برای تحصیل دندانپزشکی در کشور لهستان متقاضی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل ندارد و آشنایی با زبان انگلیسی کفایت می کند.

5- هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی لهستان سالانه در حدود ۱۲.۰۰۰ یورو تا ۱۴.۰۰۰ یورو می باشد.

6- هزینه زندگی در لهستان چقدر است؟

هزینه های زندگی یک دانشجوی بین المللی در این کشور ماهانه در حدود ۵۰۰ یورو تا ۶۰۰ یورو می باشد.

7- دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران کدامند؟

دانشگاه ورشودانشگاه یاگیلونیا دانشگاه تکنولوژی ورشو دانشگاه آدامدانشگاه علم و تکنولوژی دانشگاه تکنولوژی گدانسکدانشگاه سیلسیا در کاتووایز

8- شرایط تحصیل دندانپزشکی دانشگاه ورشو چیست؟

متقاضی باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و تافل با حداقل نمره ۹۰ باشد. در صورتی که متقاضی فاقد این مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند در دوره های یک ساله آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند.

9- دروس دوره پریمدیکال چیست؟

متقاضیان در این دوره آمادگی به فراگیری و مرور دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی دبیرستان می پردازند و در مدت یک سال این دروس را به زبان انگلیسی فرامی گیرند.

10- هزینه شرکت در دوره های پریمدیکال چقدر است؟

این هزینه در حدود ۵۰۰۰ یورو می باشد. این دوره های آمادگی از ماه سپتامبر شروع و در ماه می پایان می یابند.

11- هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دندانپزشکی لودز چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی این دانشگاه سالانه در حدود ۱۱.۰۰۰ یورو و هزینه های تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالانه در حدود ۱۳.۰۰۰ یورو است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.