پزشکی و دندانپزشکی بلغارستان

تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020

تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020

کشور بلغارستان طی سال های اخیر در جذب دانشجویان بین المللی موفق بوده است که از دلایل آن می توان به مواردی چون روند اخذ پذیرش آسان و مقرون به صرفه بودن هزینه ها و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020، مقاله ایست که کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی به نگارش آن پرداخته اند تا شما عزیزان به کمک آن با شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در بلغارستان آشنا شوید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی بلغارستان 2020

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی کشور بلغارستان (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) با دیگر دانشگاه ها کمی متفاوت است. شرایط اصلی ورود به این دوره ها اتمام تحصیلات دبیرستان یا معادل آن، ارائه گواهی سلامت، تامین هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی، بیمه درمانی و تسلط به زبان انگلیسی یا بلغاری می باشد. شرط الزامی برای درخواست پذیرش، دیپلم پایان دوره دبیرستان می باشد. متقاضی دانشجوی پزشکی باید کلاس دوازدهم را در آمریکا، کانادا و یا سایر کشورهای مورد تایید کشور بلغارستان گذرانده باشد.

  • سطح زبان انگلیسی: سطح A یا سطح پیشرفته

متقاضیان علاقه مند به برنامه های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، یا باید در آزمون دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی شرکت کنند، یا یک مجوز بین المللی انگلیسی از کشورهایی که انگلیسی زبان هستند ارائه دهند و یا اینکه دوره دبیرستان خود را به زبان انگلیسی به اتمام رسانده باشند که در این صورت نیازی به شرکت در آزمون انگلیسی ندارند.

  • مدت زمان تحصیل: مدت زمان تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی 6 سال است.

در سال 2007 از سوی آژانس ملی ارزیابی و اعتباربخشی، امتیاز خوبی به دانشگاه دندانپزشکی پلودیف جهت دوره های ارائه شده اش اعطا شد و همچنین برای آموزش کارشناسی ارشد علوم پزشکی و دندانپزشکی و همچنین آموزش تخصص به دندانپزشکان، از دانشگاه های معتبر شناخته می شود.

آموزش دروس پزشکی توسط بخش های مختلف دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت عمومی انجام می شود و آموزش دروس دندانپزشکی توسط 8 بخش تخصصی ارائه می گردد که یکی از آنها در ساختمان جراحی بیمارستان عمومی دانشگاه سنت جورج مستقر است. (بخش جراحی فک و صورت).

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020

بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی بلغارستان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی را برای اتباع خارجی و بلغاری ارائه می دهند. در صورت انتخاب رشته دندانپزشکی در بلغارستان، از سه مزیت بهره خواهید برد. اول اینکه شهریه برنامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در بلغارستان تنها 8،000 یورو در هر سال تحصیلی می باشد. این شهریه هزینه های اقامت و هزینه های اداری را شامل نمی شود (به عنوان مثال پرداخت هزینه آزمون پذیرش) و تنها دربرگیرنده هزینه شرکت در کلاس ها و سمینارهای مختلف در دانشگاه مورد نظر شماست.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان 2020

دوم اینکه افرادی که به تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان مشغول می شوند پس از شش سال تحصیل، در این دانشگاه مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند. از این رو در مقایسه با سایر دانشگاه های پزشکی که فقط لیسانس پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهند، دانشجویان در بلغارستان مدرک بالاتری کسب می کنند که معتبرتر هستند و باعث افزایش اعتبار رزومه می شود. علاوه بر این، بلغارستان در اتحادیه اروپا قرار دارد و همه دانشگاه های این کشور معتبر هستند، از این رو مدارک اخذ شده در این کشور در خارج از بلغارستان نیز معتبر است و به شما کمک می کند که بدون نیاز به شرکت در امتحانات اضافی یا اعتبارسنجی دیپلم خود، در اروپا و هرجای دنیا درخواست شغلی دهید.

و سوم هزینه های زندگی در بلغارستان است که کم و کاملاً مقرون به صرفه هستند. این بدان معناست که افرادی که تصمیم به تحصیل رشته دندانپزشکی در بلغارستان دارند، مجبور نیستند برای دریافت وام دانشجویی یا یافتن شغل پاره وقت در بلغارستان که فقط باعث می شود تحصیلشان سخت تر شود، اقدام کنند.

مدارک لازم برای پذیرش رشته دندانپزشکی بلغارستان 2020

شادی تغییر زندگی یک شخص با ایجاد لبخندی زیبا و سالم، یکی از بزرگترین فواید دندانپزشکی است. شما درد را تسکین می دهید و این امکان را برای فردی که مدتی لبخند نزده است فراهم می کنید تا لبخندی تابناک و بزرگ به جهان بزند. در این راه علاوه بر تشکر صمیمانه بیماران از شما، از استقلال مالی نیز لذت خواهید برد.

اگر می خواهید به تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان بپردازید، دانشگاه های علوم پزشکی بلغارستان یادگیری مبتنی بر تمرین را به شما پیشنهاد می دهند و شما را با فناوری های جدید دندانپزشکی و تحقیقات پیشرفته آشنا می سازند. در این کشور شما یاد خواهید گرفت دندانپزشکی باشید که برای معالجه موثر بیماران خود شواهد را به خوبی ثبت کنید و پاسخگوی نیازهای متغیر بهداشت دهان و دندان جامعه است.

مطالعه دندانپزشکی در بلغارستان – شرایط ورود و پذیرش 2020

افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در بلغارستان تحصیل کنند، باید چندین آزمون پذیرش را پشت سر بگذارند. این آزمون ها شامل حوزه های زیست شناسی، شیمی و انگلیسی می شود. سوالات در هر آزمون کاملاً پایه ای هستند و به منظور آگاهی از سطح دانش هر متقاضی در زمینه مربوطه برگزار می شوند. علاوه بر این مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان باید پیشرفته باشد، زیرا تمام سخنرانی ها به زبان انگلیسی برگزار می گردد. از این رو اگر تصمیم دارید که تحصیل دندانپزشکی را در بلغارستان دنبال کنید، باید یک مدرک انگلیسی مانند (IELTS) که مهارت های زبان شما را اثبات می کند، داشته باشید و یا در آزمون پذیرش به زبان انگلیسی شرکت کنید.

همچنین افرادی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در بلغارستان هستند، باید دیپلم دبیرستانشان حاوی نمرات بالا در دروس زیست شناسی و شیمی باشد. هر دو نمره باید بالاتر از 62 درصد از حداکثر نمره در کشور مربوطه باشد. سندی که این امر را اثبات می کند، به همراه فرم درخواست و گواهی سلامت، باید ضمیمه درخواست پذیرش متقاضیان شود. در نظر داشته باشید که این اسناد باید ترجمه شود و تایید رسمی برسد.

دانشگاه های دندانپزشکی در بلغارستان 2020

  • دانشگاه دندانپزشکی سوفیا

تحصیل دانشجویان دندانپزشکی در سه مرحله، با مدت زمان پنج سال و شش ماه (تا حدود 6 سال)، به عنوان کارآموزی پیش از کارشناسی ارشد، سازمان دهی شده است. در طی دو ترم اول، دانشجویان آموزش های ابتدایی لازم را دریافت می کنند و از ترم دوم تا دهم آموزش های مربوط در زمینه تخصصی دندانپزشکی را فرا می گیرند. این آموزش در 8 بخش انجام می شود. کارآموزی پیش از دیپلم شامل دندانپزشکی اطفال، دندانپزشکی پیشگیرانه، جراحی فک، دهان و زیبایی، پریودنتولوژی و ارتودنسی می باشد و با آزمونی دولتی به پایان می رسد. به دانشجویانی که این آزمون را با موفقیت پشت سر میگذارند، مدرک دکترای دندانپزشکی و مدرک کارشناسی ارشد اعطا می شود.

  • دانشگاه دندانپزشکی پلوودیو

این دانشگاه پزشکی در در سال 1945 در پلوودیو کشور بلغارستان تاسیس شد و متشکل از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی، بخش زبان و آموزش تخصصی، و بیمارستانی با 2000 تختخواب می باشد. امکانات این دانشگاه شامل آزمایشگاه ها، کلینیک ها و واحدهای تشخیص و درمان و مراکز فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی است. کتابخانه دانشگاه مرکزی 170،000 جلد کتاب به زبانهای مختلف و همچنین یک سالن اینترنت و سیستم شبکه داخلی (با مدلین و میکرومدکس در دسترس) به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه مجله ای تحت عنوان فولیا مدیکا منتشر می کند که با بیش از 326 متخصص از بیش از 54 کشور جهان از جمله مدلین مبادله می شود. همه ساله بیش از 3،800 دانشجوی بلغاری و خارجی در دانشگاه علوم پزشکی پلوودیو آموزش می بینند.

  • دانشگاه دندانپزشکی وارنا

دانشگاه علوم پزشکی وارنا (MU-Varna) یک مدرسه دولتی بلغارستانی برای آموزش های عالی است که به آموزش متخصصان در زمینه های پزشکی و مراقبت های درمانی که از دوره های آموزشی کارشناسی ارشد، کارشناسی و کارشناسی حرفه ای فارغ التحصیل شده اند، اختصاص یافته است. این دانشگاه یک مرکز حقوقی با دامنه فعالیتهای زیر است: آموزش مهارتهای حرفه ای، آموزش دانشجویان دکتری، تحصیلات تکمیلی برای کادرهای پزشکی و غیر پزشکی، تشخیص، پیشگیری، مشاوره، توانبخشی پزشکی و خدمات تخصصی در بیمارستان های دانشگاه، تحقیقات علمی و علوم کاربردی، همکاری های بین المللی در زمینه تحصیلی، علوم، مدیریتی، اجتماعی، ورزشی، انتشاراتی، اطلاعات و سایر فعالیت ها.

دانشگاه های دندانپزشکی در بلغارستان 2020

دانشگاه های دندانپزشکی در بلغارستان 2020

آزمون ورودی رشته دندانپزشکی در بلغارستان 2020

شرایط ورود به دانشگاه علوم پزشکی بلغارستان (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) با مدارس مختلف پزشکی و برنامه تحصیلی که متقاضیان پزشکی برای پذیرش در آن درخواست می دهند، متفاوت است. از شرایط اصلی ورود به این دوره داشتن مدرک دبیرستان یا معادل آن، گواهی سلامت، تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و هزینه های زندگی، بیمه درمانی و مهارت کافی در زبان انگلیسی یا بلغاری است.

  • شرایط ورود به دانشگاه پزشکی بلغارستان برای دوره مقدماتی پزشکی، همانند مواردی است که برای ورود به سال اول دانشگاه علوم پزشکی در بلغارستان تعیین شده است، به استثنای مهارت در زبان انگلیسی.
  • شرایط ورود به دانشگاه پزشکی بلغارستان برای دانشجویان کارورزی پزشکی (تخصص)
  • متقاضیان رزیدنتی پزشکی باید دارای مدرک دانشگاه پزشکی، ریز نمرات دانشگاهی و کلیه شرایط ورود عمومی به دانشگاه علوم پزشکی بلغارستان (گواهی سلامت، توانایی تامین مالی هزینه های خود و گذرنامه) باشند.

برخی از دانشگاه ها ممکن است در آزمون ورود به دانشگاه پزشکی، دروس زیست شناسی و شیمی (برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی) یا شیمی و غیره، ورود به بوتانی (برای برنامه داروسازی) را بسنجند. در پس آزمون علوم ورودی، دانشگاههای ممکن است برای دانشجویان داوطلب پزشکی متعلق به کشورهایی که انگلیسی زبان رسمی آن ها نیست و گواهینامه بین المللی انگلیسی ندارند، آزمون پزشکی دانشگاهی برگزار کنند.

به مهلت درخواست پذیرش حتما توجه نمایید.

با توجه به فراهم بودن شرایط و امکانات مناسب تحصیل در بلغارستان، اگر شما نیز علاقمند به تحصیل رشته دندان پزشکی و یا سایر رشته ها در این کشور هستید، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره با شعب رسمی موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهرهای شیراز، تهران، مشهد و اصفهان تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *