تحصیل در فرانسه

تحصیل در 5 دانشگاه برتر پاریس | شرایط پذیرش+هزینه ها

تحصیل در دانشگاه های پاریس

پاریس مقصد رویایی بسیاری از متقاضیان مهاجرت است. این شهر شگفت‌انگیز برای گردشگران مختلف با سلایق متنوع سرگرمی‌هایی دارد. هیجان زندگی برای دانشجویان می‌تواند حتی بیشتر هم باشد. دانشگاه‌های این شهر از بهترین دانشگاه‌های فرانسه و اروپا هستند. اگر می‌خواهید تجربه زندگی دانشجویی فوق‌العاده این شهر را داشته باشید، در مقاله زیر با ما همراه شوید تا تحصیل در دانشگاه های پاریس را برای شما بررسی کنیم.

تحصیل در 5 دانشگاه برتر در پاریس

پاریس شهری بسیار بزرگ است. همچنین پاریس یک شهر فرهنگی است که همیشه به دنبال پیشرفت و بروز کردن دانش خود است. از این رو دانشگاه‌های بسیاری در سراسر این شهر وجود دارند. در بخش زیر ما 5 تا از بهترین دانشگاه های پاریس را برای شما بررسی می‌کنیم.

نام دانشگاهنام دانشگاه به فارسیرتبه دانشگاه در شهر پاریسرتبه دانشگاه در جهان
Université PSLدانشگاه PSL144
Institut Polytechnique de Parisموسسه پلی تکنیک پاریس249
Sorbonne Universityدانشگاه سوربن372
Université Paris-Saclayدانشگاه پاریس ساکلی485
Ecole des Ponts ParisTechدانشگاه تکنولوژی پاریس(پاریس تک)5245

تحصیل در دانشگاه PSL پاریس

تحصیل در دانشگاه های پاریس

دانشگاه PSL پاریس

دانشگاه PSL جزو بهترین دانشگاه های فرانسه و دنیا قرار می‌گیرد. رشته‌های هنری، مهندسی و علوم از مهم‌ترین رشته‌های این دانشگاه هستند. این دانشگاه دولتی است و در شهر پاریس فرانسه قرار دارد. هدف این دانشگاه، پیشرفت کل جامعه بدون در نظر گرفتن موانع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و مذهبی است.

تحصیل در این دانشگاه به زبان فرانسوی است؛ اما برخی از رشته‌ها نیز هستند که می‌توان آن‌ها را به زبان انگلیسی نیز تحصیل کرد. شرایط پذیرش در این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه‌های جهان، در هر رشته و مقطع متفاوت است؛ اما شرایط کلی وجود دارند که باید آن‌ها را در هر رشته و مقطع رعایت کرد. این شرایط را در بخش بعدی بررسی می‌کنیم، چون برای همه دانشگاه‌ها در پاریس یکسان هستند.

تحصیل در موسسه پلی تکنیک پاریس

تحصیل در دانشگاه های پاریس

موسسه پلی تکنیک پاریس

دانشگاه پلی تکنیک پاریس، موسسه‌ای دولتی است که در بخش جنوبی پاریس قرار دارد. این دانشگاه در ابتدا در بخش‌های لاتین شهر پاریس تاسیس شده بود؛ اما پس از جا به جایی پردیس‌های اصلی، امروزه 30 کیلومتر دورتر از مرکز شهر قرار دارد.

این دانشگاه دارای امکانات بسیاری چون زمین‌های ورزشی، کتابخانه، موزه و مرکز کارآفرینی است. دانشگاه پلی تکنیک پاریس علاوه بر دولتی بودن، پیش‌زمینه‌های تحقیقاتی بسیار زیادی نیز دارد. بنابراین این دانشگاه را می‌توان دولتی-تحقیقاتی‌محور نیز درنظر گرفت.

در ساختمان خود دانشگاه نزدیک به 2000 آپارتمان دانشجویی برای رفاه بیشتر دانشجویان ساخته شده است. همچنین کافه و رستوران و سالن غذاخوری در خود دانشگاه قرار دارند پس از لحاظ رفاهی کاملا تامین خواهید بود.

تحصیل در دانشگاه سوربن پاریس

تحصیل در دانشگاه های پاریس

دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس از بهترین دانشگاه ها در جهان است. این دانشگاه همواره در راستای حفظ میراث فرهنگی فرانسه پیشرو بوده است. با این وجود دانشگاه سوربن همیشه از بروزترین و بالاترین سطوح علمی در جهان برخوردار بوده است.

امروزه در این دانشگاه 43000 دانشجوی بین‌المللی و داخلی تحصیل می‌کنند. به دلیل شهرت جهانی و محبوبیت این دانشگاه، افراد از کشورهای مختلف به دانشگاه سوربن پذیرش می‌شوند. به همین علت دانشگاه سوربن را می‌توان یکی از مراکز تحصیل بین‌المللی در پاریس معرفی کرد.

دانشگاه سوربن دارای 3 دانشکده بزرگ و جامع است که در زیر نام برده شده‌اند:

  1. دانشکده هنر و علوم انسانی
  2. دانشکده پزشکی
  3. دانشکده مهندسی

شما برای تحصیل در این دانشگاه فقط می‌توانید مدرک زبان فرانسوی خود را ارسال کنید؛ زیرا در دانشگاه سوربن هیچ واحدی به زبان انگلیسی ارائه نمی‌شود. برای دریافت پذیرش باید نمره مدرک زبان فرانسوی شما حداقل B2 باشد.

تحصیل در دانشگاه پاریس ساکلی

تحصیل در دانشگاه های پاریس

دانشگاه پاریس ساکلی

دانشگاه پاریس ساکلی فرانسه، دانشگاهی غیر دولتی تاسیس سال 2014 است. ساختمان اصلی دانشگاه در حومه کوچک و آرام شهر Saint Aubin واقع شده است؛ اما پردیس‌های متعدد این دانشگاه در شهرهای متفاوت فرانسه از جمله پاریس و ورسای قرار دارند.

در حال حاضر بیش از 45000 دانشجوی داخلی و بین‌المللی و 5000 هیئت علمی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. این دانشگاه دارای امکاناتی چون: کتابخانه، اقامتگاه دانشجویی و سالن‌های ورزشی می‌باشد. دانشجویان در دانشگاه پاریس ساکلی از کمک هزینه‌های تحصیلی متنوعی بهره‌مند می‌شوند.

دانشگاه تکنولوژی پاریس(پاریس تک)

تحصیل در دانشگاه های پاریس

دانشگاه تکنولوژی پاریس(پاریس تک)

دانشگاه پاریس تک از موسسات آموزش عالی تازه تاسیس در پاریس است. این دانشگاه تمرکز بسیاری بر روی رشته‌های مهندسی دارد. تعداد 11 دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که همه ارائه دهنده رشته‌های مهندسی هستند. همچنین یک دانشکده علوم تجارت نیز در این دانشگاه مشغول فعالیت است.

هدف دانشگاه پاریس تک در رقابت با دیگر دانشگاه‌های فناوری سراسر جهان جریان می‌یابد. هم‌اکنون 18900 نفر دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. پردیس‌ها و شعبات مختلف از دانشگاه پاریس تک در سراسر فرانسه پراکنده شده‌اند. این شعبات در شهرهای پاریس، نانسی، کلرمون و مون پلیه فرانسه قرار گرفته‌اند.

هیئت علمی دانشگاه پاریس تک 2000 نفر از استادان و محققان باتجربه فرانسه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه و دانشگاه‌های زیرمجموعه، می‌توانید به وبسایت اصلی دانشگاه پاریس تک مراجعه نمایید.

وبسایت اصلی دانشگاه پاریس تک: http://www.paristech.fr/en

شرایط تحصیل در دانشگاه های پاریس

همانطور که قبلا گفته شد شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه و پاریس، برای ورود به هر رشته و مقطعی ممکن است بسته به شرایط شما متفاوت باشد. شرایط عمومی نیز وجود دارند که باید حتما آن‌ها را به جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های پاریس انجام دهید که در زیر آورده شده‌اند:

  • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
  • ترجمه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
  • مدرک زبان معتبر فرانسوی با نمره قبولی
  • گذرنامه معتبر دارای اعتبار
  • نامه هدف از تحصیل در دانشگاه های پاریس(انگیزه‌نامه)
  • توصیه‌نامه تحصیلی برای مقاطع ارشد و دکتری
  • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش دانشگاه

پاریس شهری رویایی و زیبا برای زندگی است. دانشجویان سراسر جهان از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی، با اشتیاق برای تحصیل در دانشگاه های پاریس، مهاجرت می‌کنند. شرط پذیرش در این دانشگاه ها درست مانند دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سراسر جهان است. شما برای تحصیل در فرانسه باید به زبان رسمی این کشور یعنی فرانسوی مسلط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در جهت تحصیل در دانشگاه های پاریس، می‌توانید با مشاوران مجرب و باتجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. ما شما را تا رسیدن به هدف و مهاجرت به کشور مورد نظرتان، راهنمایی خواهیم کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *