تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس 2020

تحصیل در سوئیس ۲۰۲۰

کنفدراسیون سوئیس یا همان کشور سوییس کشوری است که در سال هزار و دویست و نود و دو میلادی تاسیس شده است. پایتخت این کشور شهر برن می باشد و پول رسمی آن فرانک سوییس است. بیشتر مناطق کشور سوئیس را کوه های بلند فرا گرفته است که از میان می توان به میزان شصت درصدی وجود کوه های آلپ اشاره کرد. مساحت این کشور کوهستانی چهل و یک هزار و دویست و هشتاد و سه کیلومتر مربع است. از این رو می توان گفت سوئیس کشوری کوچک است. کشور سوییس با کشور های فرانسه، آلمان، ایتالیا، اتریش و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. شهر های مهم کشور سوئیس علاوه بر مرکز آن عبارتند از: بازل، ژنو، لوزان و زوریخ. شهر های بزرگ کشور سوئیس در کل جهان معروف هستند. در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با تحصیل در سوئیس سال ۲۰۲۰ میلادی صحبت کنیم. کشوری که بعد از سوئ بالاترین سن امید به زندگی در اروپا را از آن خود کرده است‌. اگر تمایل دارید برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنید، می توانید به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی مراجعه کنید. نمایندگی های موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، اصفهان، تهران، مشهد و تبریز دایر هستند و کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

تحصیلات در سوئیس ۲۰۲۰

سوئیس دانشگاه های بسیاری دارد.‌ اقامت سوئیس از روش های مختلفی امکان پذیر است و ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه های سوئیس نکاتی ارائه کنیم. از جمله دانشگاه های معروف سوئیس عبارتند از دانشگاه لوزان سوئیس، دانشگاه EPFL سوئیس و … . برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نیز شرایطی وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت. البته ناگفته نماند که روش های مهاجرت به سوئیس بسیار متفاوت است و می توات به طور مثال از طریق راه اندازی کسب و کار در سوئیس نیز برای اقامت این کشور اقدام کرد. ببینیم شرایط تحصیل در سوئیس در سال دو هزار و بیست میلادی چیست. دقت داشته باشید که وجود هفده دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران یکی از دلایلی است که دانشجویان ایرانی زیادی به این کشور برای ادامه تحصیلات خود مراجعه می کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های سوئیس ۲۰۲۰

یکی از گزینه های بسیار مناسب برای تحصیل، تحصیل در کشور سوئیس است. دانشجویان بین المللی زیادی برای ادامه تحصیلات خود به این کشور مراجعه می کنند. می توان گفت حضور دانشگاه های رده بالای جهانی و با رنکینگ بسیار بالا در این کشور باعث شده تا این دانشجویان جذب تحصیل در سوئیس شوند. اگر تمایل دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور سوئیس اقدام کنید، باید قبل از هر کاری رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایید. در این مقطع زبان تحصیل افراد و زبان کورس های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها آلمانی یا فرانسوی می باشد. از این رو اگر شما برای تحصیل در مقطع لیسانس دارای مدرک زبان B1 باشید، می توانید به راحتی برای تحصیل اقدام نمایید. اما در غیر این صورت باید یک سال برای گذراندن دوره زبان در سوئیس اقدام کنید.

برای ورود به هر رشته تحصیلی در این مقطع در دانشگاه های سوئیس لازم است تا امتحان ورودی بدهید.‌ منابع این امتحان دروس دبیرستانی است. این امتحان ورودی هر سال در شهر فرایبورگ کشور سوئیس برگزار می شود. اگر در این آزمون نمره قبولی کسب کنید و همچنین مدرک زبان داشته باشید، می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه های کشور سوئیس شوید. دقت کنید که دانشگاه های کشور سوئیس مدارک مدارس شبانه را قبول نمی کنند. برخی از دانشگاه ها در سوئیس برای پذیرش دانشجویان شرط معدل گذاشته اند. اگر تحصیل در دانشگاه با زبان انکلیسی باشد، شما نیاز دارید که مدرک زبان انکلیسی نیز ارائه دهید. نمره مدرک آیلتس شما باید شش باشد. نکته بسیار مهم دیگر این است که شما می توانید برای کار در زمان تحصیل در کشور سوئیس اقدام کنید.

در مقطع کارشناسی، دانشجویان اجازه دارند تا سقف شانزده ساعت در هفته مشغول به کار شوند. هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور سوئیس بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین هزار و پانصد تا سه هزار و پانصد فرانک سوئیس می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس ۲۰۲۰

حال که درباره تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور سوئیس اطلاعاتی دریافت کردیم، قصد داریم در این بخش به طور کامل در ارتباط با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس مطالب کاملی ارائه کنیم. پس با ما در این بخش همراه شوید.

در مقطع کارشناسی ارشد، کورس های تحصیلی معمولا به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه می شوند. اگر شما تمایل داشته باشید دروس خود را به زبان انکلیسی بگذرانید و در دانشگاه مورد نظر تان کورس های تحصیلی به زبان انکلیسی ارائه شود، باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کنید. نمره آیلتس شما باید برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حداقل شش و نیم باشد. اما اگر کورس های تحصیلی شما زبان آلمانی و یا زبان فرانسوی باشد، باید مدارک زبان شما مرتبط با این ها باشد. از این رو لازم است تا مدرک B2 زبان را برای دانشگاه ارسال نمایید. البته اجازه دهید تا نکته ای بسیار مهم برای شما ذکر کنیم که برای تحصیل در کشور سوئیس بسیار مهم است.

در کشور سوئیس سیستم آموزشی متمرکز وجود ندارد. در حقیقت کانتون های کشور سوئیس که حکم استان های این کشور را دارند، قوانین خاصی برای پذیرش دانشگاهی دارند. از این رو هر دانشگاهی قوانین مربوط به خود را دارد. از این رو شما باید بررسی کنید که شرایط دانشکاه مقصد و مورد نظر شما چیست؟! اگر تمایل دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس اقدام کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که معدل شما در دوران کارشناسی بسیار مهم است و بیشتر دانشگاه های این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به معدل بالا توجه بسیار زیادی می کنند.

دقت کنید که دانشگاه های مختلف کشور سوئیس به هیچ عنوان پذیرای افراد با مدارک کارشناسی اخذ شده در حالت غیر حضوری یا پاره وقت نیستند. تنها یک راه وجود دارد که می توان به وسیله آن و با داشتن این مدل مدارک، وارد دانشگاه های سوئیس شد و آن معادل سازی مدرک است‌. معادل سازی مدرک در کشور سوئیس با گذراندن یک دوره اساسی به نام بلوغ کامل امکان پذیر است. اگر شما موفق به گذراندن این دوره شوید می توانید برای ادامه تحصیلات خود وارد دانشگاه مورد نظر تان در یکی از شهر های کشور سوئیس شوید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس

اگر برای پرداخت هزینه های زندگی در سوئیس بخواهید در این دوره مشغول به کار شوید، می توانید برای ساعاتی در هفته کار کنید. کار در سوئیس برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در طول زمان تحصیل برای حدودا بیست ساعت در هفته امکان پذیر است که معمولا برای هر ساعت حقوقی بین دوازده تا پانزده فرانک به دانشجو تعلق می گیرد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هزینه های پرداختی با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر مبلغی بین دو هزار تا هشت هزار فرانک سوئیس است. دوره فوق لیسانس در داتشکاه های کشور سوئیس نیاز به دو سال زمان دارد. برای این که بتوانید شرایط هر دانشگاه را بدانید، بهترین منبع، وب سایت رسمی هر دانشگاه است.

اگر تمایل داشته باشید در این کشور بمانید، می توانید پس از تحصیل با یافتن کار در کشور سوئیس، ویزای خود را به ویزای کاری سوئیس تبدیل کرده و اقامت کشور سوئیس را پس از مدتی به دست آورید.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس ۲۰۲۰

در بخش های قبلی مقاله ما به معرفی تحصیل در مقاطع کارشناس و کارشناسی ارشد در کشور سوئیس پرداختیم. در این بخش قصد داریم تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس را به طور کامل برای شما مورد بحث و بررسی قرار دهیم. می توان درباره این مقطع تحصیلی گفت که یکی از بهترین موقعیت ها برای دانشجویان بین المللی تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور سوئیس است. شاید به همین دلیل باشد که داوطلبان زیادی برا ادامه تحصیلات خود وارد کشور سوئیس می شوند.

در حقیقت اعتبار ویژه دانشگاه های مختلف باعث شده است تا حدودا پنجاه درصد از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سوئیس از دانشجویان بین المللی سایر کشور ها باشد. نکته بسیار جالب در ارتباط با تحصیل در مقطع دکتری در دانشکاه های این کشور، زبان تحصیل است‌. همانند مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، تحصیل در این مقطع نیز به چندین زبان انجام می شور. اگر کورس های تحصیلی شما در این کشور به زبان انگلیسی ارائه شود، شما نیاز به مدرک آیلتس بالای هفت دارید.

در این مقطع تحصیلی بورسیه هایی نیز برای دانشجویان فراهم شده است. بورسیه دکتری در کشور سوئیس به گونه ای است که می توان گفت حقوق ماهیانه دریافتی افراد تقریبا چیزی به اندازه دو هزار تا شش هزار فرانک سوئیس در ماه است. از این رو می توان گفت موقعیت مناسبی برای دانشجویان می باشد. اما نکته مهم این است که دانشجویان باید مدارک خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی تکمیل کنند. اگر شما نمره مطلوبی در مدرک زبان خود داشته باشید، شانس دریافت بورسیه تان بیشتر خواهد شد.

اگر تالیفات متعددی مانند کتاب یا مقالات بین المللی تحصیلی مختلف داشته باشید، می توانید شانس خود را در زمیته دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکتری بالاتر ببینید. البته ناگفته نماند که شرایط تحصیلی مقاطع قبلی شما نیز بسیار مهم هستند. دقت کنید که اگر شما در دانشگاه مشغول به کار شوید تحصیل شما نیز رایگان خواهد شد. اگر تمایل دارید برای تحصیل در دانشگاه های سوییس در مقطع دکتری اقدام کنید، قبل از هر چیز باید استادی را به عنوان سوپر وایزر خود میدا کنید و با او به صحبت بپردازید. سپس مدارک خود را برای شخص مورد نطر ارسال کرده تا فرد بتواند با انجام مصاحبه های خاص پذیرش شما را ارسال نماید. دوره تحصیل در مقطع دکتری کشور سوئیس از دو سال شروع می شود. دقت داشته باشید که اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی هم نشوید، می توانید در این کشور برای مدت سی ساعت مشغول به کار شوید.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های سوئیس ۲۰۲۰

در کشور سوئیس بورسیه های تحصیلی با مدل های زیادی ارائه می شود و دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نطر خود می توانند برای یکی از مدل های بورسیه تحصیلی درخواست دهند.

بورسیه دانشگاه های سوئیس

بورسیه دانشگاه های سوئیس

بورسیه های تحصیلی کشور سوئیس به دو حالت بورسیه دولتی و بورسیه غیر دولتی ارائه می شود. با دریافت بورسیه های دولتی شخص می تواند از امکاناتی همچون بلیط هواپیما، کمک هزینه مسکن، بیمه درمانی، تحصیل رایگان و … بهره ببرد. اما کمک هزینه های غیر دولتی مبلغی را ماهیانه به فرد به عنوان کمک هزینه پرداخت می کنند. به طور مثال بورسیه تصحیلی EPFL برای مقطع کارشناسی ارشد بوده و اقامت رایگان خوابگاه و هزینه تحصیل تا شانزده هزار فرانک را بر عهده می گیرد.

سوالات متداول در ارتباط با تحصیل در سوئیس ۲۰۲۰

 1. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور سوئیس چیست؟

  در این مقطع زبان تحصیل افراد و زبان کورس های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها آلمانی یا فرانسوی می باشد.

 2. برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های سوئیس باید چه مدرک زبانی ارائه داد؟

  اگر شما برای تحصیل در مقطع لیسانس دارای مدرک زبان B1 باشید، می توانید به راحتی برای تحصیل اقدام نمایید. اما در غیر این صورت باید یک سال برای گذراندن دوره زبان در سوئیس اقدام کنید.

 3. آیا کورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود؟

  بله برخی از کورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی است از این رو لازم است تا شما مدرک آیلتس با حداقل نمره شش ارائه دهید.

 4. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های سوئیس چقدر است؟

  هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور سوئیس بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین هزار و پانصد تا سه هزار و پانصد فرانک سوئیس می باشد.

 5. آیا دانشجویان محصل در مقطع کارشناسی دانشگاه های سوئیس اجازه کار دارند؟

  بله. در مقطع کارشناسی، دانشجویان اجازه دارند تا سقف شانزده ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

 6. نمره مدرک زبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چقدر باید باشد؟

  نمره آیلتس شما باید برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس حداقل شش و نیم باشد. اما اگر کورس های تحصیلی شما زبان آلمانی و یا زبان فرانسوی باشد، باید مدارک زبان شما مرتبط با این ها باشد. از این رو لازم است تا مدرک B2 زبان را برای دانشگاه ارسال نمایید.

 7. آیا می توان در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس مشغول به کار شد؟

  کار در سوئیس برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در طول زمان تحصیل برای حدودا بیست ساعت در هفته امکان پذیر است که معمولا برای هر ساعت حقوقی بین دوازده تا پانزده فرانک به دانشجو تعلق می گیرد.

 8. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس چقدر است؟

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هزینه های پرداختی با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر مبلغی بین دو هزار تا هشت هزار فرانک سوئیس است.

 9. آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس وجود دارد؟

  بله بورسیه های تحصیلی دولتی و غیر دولتی در کشور سوئیس ارائه می شود که هر کدام شرایطی دارند و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.

 10. نمره لازم برای مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس چقدر است؟

  اگر کورس های تحصیلی شما در این کشور به زبان انگلیسی ارائه شود، شما نیاز به مدرک آیلتس بالای هفت دارید.

 11. آیا می توان در حین تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس مشغول به کار شد؟

  بله دانشجویان دکتری در کشور سوئیس می توانند تا سی ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *