تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

وزارت امور خارجه ایالات متحده به دانشجویان دبیرستانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، بورس تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد. این بورس تحصیلی رقابتی است. کمک هزینه تحصیل در کانادا 2019 بستگی به رشته ای که می خواهید بخوانید دارد و بنابراین میزان این بورسیه متفاوت است. بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا می تواند خدمات مختلفی را از جمله اسکان تا تحصیل و خوراک، برای دانشجویان مهیا کند. ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به این مسئله پرداخته ایم.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

دانش آموزان اغلب به اشتباه فکر می کنند که بورسیه تحصیلی تنها مختص دانشجویان کالج است که دوره های کالج را می گذرانند. زمانی که دانش آموزان دبیرستان در مورد بورسیه تحصیلی می شنوند فکر می کنند تنها برای کالج است. با این حال، چندین بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانش آموزان دبیرستان وجود دارد که تحصیلات دوره دبیرستان در سال 2019 را پوشش می دهد. برخی از بورسیه های تحصیلی دبیرستان در دسترس هستند زیرا کانادا متعهد به شرکت در مشارکت های های تحقیقاتی و آموزشی بین المللی است که باعث ایجاد تفاهم در میان مردم، توسعه شهروندان و رهبرانی جهانی و مشارکت در توسعه ملت ها می شود.

امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا (PFAIT ) مسئول مشارکت دولت در برنامه بورسیه های تحصیلی بین المللی است. برخی از مردم ممکن است اظهار کنند که دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان در کانادا برای شما مشکل است، اما در واقع شانس دریافت برخی از بورسیه های تحصیلی با میزان بالا کم است. اما ایا مردم می توانند آنها را دریافت کنند یا نمی توانند ؟

فاکتورهای مشخصی وجود دارد که شانس دریافت بورسیه تحصیلی را محدود می کند. قصور در این فاکتورها شانس دریافت بورسیه تحصیلی را محدود می کند. نکته اصلی که باید به آن توجه کنید این است که معمولا شما واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستید. مهم است قبل از درخواست توجه کنید که برای کدام بورسیه تحصیلی واجد شرایط هستید. 

زمانی که متوجه شدید واجد شرایط کدام بورسیه تحصیلی هستید آنگاه منطقه تعیین شده ای که می توانید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید را چک کنید و مطمئن شوید که کدام شامل شما می شود. بعد از آن استفاده از بورسیه تحصیلی را چک کنید. برخی از بورسیه های تحصیلی تنها هزینه تحصیل را پوشش می دهند به این معنی که دیگر هزینه مثل هزینه آزمون ها یا دیگر هزینه های تکمیلی را شامل نمی شوند. مورد دیگر جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست بورسیه تحصیلی است. در اکثر موارد مهم است که با مشاور یا معلم مدرسه برای دریافت راهنمایی در مورد پروسه درخواست بورسیه تحصیلی صحبت کنید.

لیست بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

لیست بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

لیست بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

برای تمام دانش آموزان دبیرستانی بورسیه ای جهت ورود به کالج و تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد. اما بورسیه هایی برای اهداف تحصیلی دیگر نیز وجود دارد، همچون یادگیری زبان، پیشرفت در هنر و حتی تحصیل در خارج. اگر دانش آموزی دبیرستانی هستید و دوست دارید در خارج تحصیل کنید اما نگران هزینه های آن هستید برای یکی از بورسیه ها درخواست دهید.

تقاضانامه بورسیه دبیرستانی

پس ازآنکه تصمیم به دریافت بورسیه گرفتید در قدم بعدی همچون دیگر انواع بورسیه در کشور کانادا باید روند درخواست برسیه را شروع کنید. برای ارائه درخواست باید لیستی از بورسیه ها را تهیه نمایید و از بین آن ها بورسیه ای که صلاحیتش را دارید انتخاب نمایید. لازم نیست وقت زیادی را صرف پیدا کردن بورسیه های دبیرستانی و انتخاب مناسب ترین بورسیه کنید، در اینجا لیستی از بورسیه های دبیرستانی کانادا برایتان تهیه شده است:

 1. بورسیه YFU-USA Key Club/Key Leader
 2. بورسیه دیفاین یورسلف
 3. بورسیه براندون گودمن
 4. بورسیه بخش دولتی US
 5. بورسیه آمریکای لاتین وایا
 6. بورسه برنامه CIEE
 7. بورسیه یادما یوشی هوتاری
 8. بورسیه زبان ایتالیایی ویاگیو
 9. بورسیه کمک هزینه هالسی
 10. کمک هزینه و بورسیه برنامه تابستانی آبِی رود
 11. بورسیه تجربه یادگیری بین المللی ( اکسپریمنت )
 12. بورسیه نشنال لنگوئج سیکوریتی اینوایتیشن
 13. بورسه تبادل نوجوانان و تحصیل در خارج کندی لوگار

مبلغ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

 • بورسیه YFU-USA Key Club/Key Leader

این بورسیه کانادایی به اعضای فعال یا دانش آموزان کی کلاب های دبیرستان هایشان تعلق می گیرد. ارزش این بورسیه 2000 دلار است و قابل اجرا برای سفر به 40 کشور می باشد. برای بعضی از این کشور ها ممکن است لازم باشد شرایط زبانی خاصی داشته باشید.

 • بورسیه دیفاین یورسلف

این بورسیه مختص دانش آموزان سال آخر دبیرستان است که می خواهند سال تحصیلی آینده وارد کالج شوند. این بورسیه هر ماه به دانش آموزان دبیرستانی اعطا می شود و ارزشش 500 دلار است و دانش آموزان بر اساس شایستگی این بورسیه را دریافت نمی کنند.

 • بورسیه زبان ایتالیایی ویاگیو

این بورسیه نه بر اساس نیاز مالی و نه شایستگی آکادمیک می باشد بلکه با بورسیه نیاز محور گلوبال لیدر مربوط به AFS ترکیب می شود و در دسترس دانش آموزان خانوار هایی است که 65000 یا کمتر درآمد دارند، قرار می گیرد. این بورسیه دبیرستانی برای یادگیری زبان ایتالیا در کانادا می باشد و 2000 دلار ارزش دارد. 

 • بورسیه کمک هزینه هالسی

این بورسیه متعلق به دانش آموزانی که دارای سوابق آکادمیک خیلی خوبی هستند و کسانی که تاکنون کمک هزینه حمایت از خود SYA دریافت نکرده اند، تعلق می گیرد. این بورسیه بر اساس شایستگی و نیاز مالی اعطا می گردد.

 • کمک هزینه و بورسیه برنامه تابستانی آبِی رود

این بورسیه دبیرستانی در کانادا به دانش آموزانی تعلق می گیرد که که عملکرد آکادمی خیلی خوب و فوق برنامه در زمینه ای که برای آن درخواست می دهند، دارند. ای داستان ها ممکن است در وب سایت آبی رود به نمایش گذاشته شوند. ارزش این بورسیه 500 یا 1000 دلار می باشد.

 • بورسیه تجربه یادگیری بین المللی ( اکسپریمنت )

ارزش این بورسیه 250 تا 3000 دلار می باشد. بورسیه اکسپریمنت با تجربه ترین ارائه دهنده برنامه های تابستانی در خارج از کشور برای دانش آموزان دبیرستانی است.

شرایط و مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

شرایط و مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

شرایط و مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان خارجی بسیار سخت و پر هزینه است. برای کمک به شما لیستی از بورسیه های تحصیلی موجود برای دانش آموزان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند، تهیه شده است. دولت کانادا و بسیاری از موسسات آموزش عالی، بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار می دهند. برخلاف وام، مبلغ بورسیه نیازی به بازپرداخت ندارد.

اگر مایل هستید برای بورسیه درخواست دهید، باید از پروسه درخواست و آخرین مهلت برای اقدام که از طرف موسسه آموزشی یا ارگان خاصی مشخص شده است، آگاهی داشته باشید. شرایط و نوع هر بورسیه با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، بسیاری از بورسیه ها ممکن است به مقاله شخصی یا توصیه نامه از طرف استاد یا کارفرمای پیشین نیاز داشته باشد.سایر بورسیه ها ممکن است در درجه اول بر اساس عملکرد آکادمیک، دستاوردهای فوق برنامه یا مهارت های خلاقانه دیگر اعطا شود. دانش آموزان دبیرستانی برای دریافت بورسیه تحصیلی خوش شانس ترند، زیرا بورسیه های زیادی برای دانش آموزان دبیرستانی موجود است. همچنین می توان با شروع تحصیل، شانس خود را برای دریافت بورسیه بیشتر افزایش داد.

متقاضیان باید:

 • درخواست به رشته مربوطه و بورسیه تحصیلی را (با کمک مشاور تحصیلی بین المللی خود) همزمان انجام دهند.
 • درخواست بورسیه ای که پس از پذیرش در رشته انتخابی ارسال شده باشد، مورد بررسی قرار نمی گیرد.
 • توصیه نامه ای از استاد یا دبیر پیشین خود دریافت کنید.( برای بخشی از درخواست رشته مورد نیاز است.)
 • حداقل نمره GPA باید 2.5 باشد. درخواست بورسیه با درخواست رشته بررسی می شود.

دانش آموز پس از دریافت نامه بورسیه تحصیلی، 3 روز کاری فرصت دارد تا مبلغ بورسیه را دریافت و هزینه تایید سپرده را پرداخت کند. مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به صورت کامل از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا مطلع هستند با ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

مطالب مرتبط

22 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

 1. Avatar ملینا گفت:

  سلام من در کانادا خانواده دارم میخواستم بدونم میتونم بدون بورس تنها به اونجا برم شرایطش چیه

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید، مشکل نداره که، چرا فکر کردین نمیشه؟

 2. Avatar محمد گفت:

  سلام من کلا ۱۰میلیون دارم چهارده سالمه میخوام بورس بشم و درس ام هم عالیه امکانش هست

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   متاسفانه با توجه به بودجه ای که عنوان کردید نمی توانید برای کانادا اقدام کنید.

 3. Avatar رها گفت:

  سلام من میخوام برای دبیرستان درخواست بدم. میخواستم بدونم اگر IELTS داشته باشم کمکی میکنه که شانسم بیشتر باشه یا نه؟؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله کمک می کند ولی به سایر شرایط و رزومه شما هم بستگی دارد. لازم است که سوابق شما را بررسی کنیم تا نتیجه قطعی را اعلام کنیم

 4. Avatar امیرحسین مرادی گفت:

  من ۱۴ سالمه سالی دیگه به دبیرستان میرم توی مدرسه نمرات بسیار بالایی دارم و امسال ترم اول معدلم ۱۹/۵۷ شده ولی دوت دارم سال آینده به دلیل پایین بودن سطح آموزشی مدارس ایران به کانادا برم ولی هزینه های بسیار زیاد مدارس اونجا واقعا نا امیدم کرده ایا میشه رایگان در اونجا تحصیل کرد

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شانس تحصیل رایگان در مدارس کانادا بسیار پایین است، ممکنه کمک هزبنه تحصیلی یا تخفیف شهریه بگیرید.

 5. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام من می خوام سال یازده ام را در مدارس کاندا بخونم؟ با زبان هم مشکلی ندارم . فقط می خواستم بدونم با ۳۰میلیون میشه رفت اونجا؟ممنون میشه جواب بدید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر متاسفانه این مبلغ کافی نیست.

 6. Avatar هیوا گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من سایت های مختلف رو در زمینه بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان در کانادا مطالعه کردم. ولی همه کلی گفته بودن. میشه به صورت موردی بگین که شرایط بورسیه تحصیلی دبیرستان های کانادا چیه؟ ممنون میشم.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   پیشنهاد می کنم با یکی از شعب موسسه تماس بگیرید، تا علاوه بر بررسی شرایط و سابقه شما، احتمال دریافت بورسیه برای این مقطع را توضیح دهیم.

 7. Avatar امیرحسن گفت:

  سلام من می‌خوام برم کانادا ۱۴ سالمه و زبان انگلیسی بلدم باید چیکار کنم تا برم و چه مقدار پول نیاز دارم ؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما در مرحله اول باید پذیرش مدرسه را داشته باشید، سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید. هزینه خا به شهریه مدرسه بستگی دارد. با دفتر تماس بگیرید در این زمینه راهنماییتون می کنیم.

 8. Avatar نامشخص گفت:

  سلام ببخشید من اگه بخوام برای مقطع دبیرستان وارد کانادا بشم و با مادرم(ویزای همراه)بروم و در مدارس دولتی درس بخواننم میشود حدودا مقدار تمام هزینه هارو بفرمایید؟؟؟ و لطفا مقدار تمکن مالی رو هم بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بله برای تحصیل در مدارس کانادا می تواتید درخواست کنید اما اینکه با خودتان، همراه ببرید را باید بر اساس آخرین قوانین وضع شده در مورد ویزای همراه با مشاورین ما گفتگو و کنید.
   هزینه های تحصیل و زندگی بسته به تعداد نفرات و همچنین محل زندگی شما متفاوت است.

 9. Avatar مهدی گفت:

  سلام، من پسرم ۱۷ سالشه و در کلاس یازدهم رشته تجربی مشغول به تحصیل هست.اگر برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت داشته باشه ،چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تمامی مدارک و سوابق تحصیلی را باید برای مدرسه و یا کالج در کانادا ارسال کنید و از طریق متخصصین حوزه مهاجرت ما پیگیری کنید تا به نتیجه برسد.

 10. Avatar Yalda گفت:

  ببخشید من چهارده سالمه و می خواستم برای دبیرستان در کره جنوبی اقدام کنم . به نظرتون می تونم ؟ من انگلیسیم فوله و درسم هم خوبه .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   تنها ملاک پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور، دانش زبان انگلیسی نیست، و شما باید ملاکهای مختلفی را رعایت کنید.

 11. Avatar m گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و معدلمم هم ۲۰ و دیپلم زبان انگلیسی هم دارم با این شرایط میتونم سال های بعدم رو در کدوم کشور ها تحصیل رایگان داشته باشم؟امکانش هست تحصیل رایگان؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور های اروپایی بعضا گزینه های خوبی برای تحصیل رایگان هستند اما باید شرایط و پیشنیاز های ورود را که یکی از آن ها زبان انگلیسی است، رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *