اقامت نروژ
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بعضی از تازه کاران تصمیم می گیرند برای اقامت نروژ بر اساس آمار بین المللی موجود ، زندگی کنند. اگر چه “آمار” نشان دهنده ی یک کشور ایده آل است اما  می توانند فریبی بر اساس زندگی واقعی باشند.

شرایط اقامت نروژ

برخی افراد نمی دانند که «شاخص توسعه انسانی» واقعا چیست.   به دلیل این که نروژ یکی از بالاترین شاخص های جهان را دارد، اغلب مردم فکر می کنند که زندگی لوکس تر از مکان های دیگر است. اما آنچه شاخص انکشاف بشری واقعا در نظر می گیرد این ها هستند : تعداد افراد تحصیل کرده ، تعداد افراد زنده در طیف سنی خاص و کیفیت درآمد و خدمات بهداشتی. این شاخص هیچ ربطی به  استاندارد زندگی ندارند، که در واقع به عنوان کیفیت زندگی بر اساس سبک زندگی، راحتی، غنا و شادی قضاوت درک شده است. در حقیقت، ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، استرالیا و کانادا عملا دارای همان شاخص رنگی «کیفیت» به عنوان نروژ هستند.

اقامت نروژ

کیفیت اقامت نروژ

با این حال، “کیفیت زندگی” در نروژ با کشورهای دیگر با همان استاندارد “زندگی”  و رنگ شاخص متفاوت است. به طور کلی، تولید طبیعی ترین مواد نیاز به واردات دارد و در نتیجه مواد غذایی تازه  نیستند. گوشت تازه ای وجود ندارد – بسیاری چیزها هنوز یخ زده یا کنسرو شده اند. عملا یافتن مواد آلی و واقعی برای رژیم های غذایی دیابتی سخت است. در بسیاری از شهرها و مناطق امکانات حداقل وجود دارد، برای مثال، لیست انتظارهای طولانی برای فعالیت های کودکان وجود دارد (لیلو برای دو سال فقط برای یک کلاس بدنسازی کودک در لیست انتظار است).

تعداد قابل توجهی از معلمان به دلیل نداشتن  نیروی کافی در نروژ، نامناسب هستند. (و من می دانم که شما چه فکر می کنید، “شغل”، اما بر ای استخدام به عنوان یک معلم نا مناسب هم ، شما باید در سطح پیشرفته نروژی صحبت کنید. نروژ در تعطیلات جالب نیست  – مغازه ها در روزهای یکشنبه بسته هستند , هیچ چیز مانند خرید 24 ساعته وجود ندارد، در طول تابستان بسیاری از کسب و کارها در نیمه دیگر  اجرا میشوند (حتی  به گرفتن کار در این زمان فکر نکنید).

برنامه های حمل و نقل کاهش چشمگیری دارند، محصولات غذایی محدود، فروشگاههای تخصصی و محصولات محدود (مانند لباس های زایمان، کتاب ها، کفش ها و غیره)، سرویس های خدماتی بسیار محدود، فعالیت های محدود (بدوبدون باشگاه فوتبال ، بیس بال، یا کریکت , و نت بال  – که حتی در تلویزیون دیده نمی شود)، محدودیت شدید گزینه های استخدام ( قبر های نا متداول،  نگهدار ی از سگ ها، باغبانی، کشتی گیران، – افرادی که سرگرم کننده زندگی باشند)، هیچ رستوران های قومی و مستغلات و یا مواد غذایی وجود ندارد – فقط نروژی، هیچ جشن و یا جشنواره قومی وجود ندارد، و این فهرست ادامه دارد.

مزایای اقامت نروژ

البته همیشه استثنا، وجود دارد  ، و من قطعا در مورد اسلو صحبت نمی کنم، اما بیشتر از سایر نقاط کشور می گویم. نروژ را به عنوان یک ملت کم و بیش از 50،000 نفری که در آن ملیت های  انگلیسی و یا آمریکایی قرار دارند در نظر بگیرید و ایده خوبی از راحتی، خدمات و پیشنهادات خواهید داشت. میتوانید جهت تابعیت و اقامت نروژ اقدام کنید.

بهداشت در نروژ

سلامت اجتماعی هیچ ارتباطی با سلامت جسمی و روحی ندارد. این مربوط به سلامت کشور از نظر حاکمیت قانون، برابری در توزیع ثروت، دسترسی عمومی به روند تصمیم گیری و میزان سرمایه اجتماعی است. این استانداردها در اکثر کشورهای غربی در سطح غربی قرار دارند اما دو مورد بحث انگیز در نروژ در عرصه بین المللی هستند:

 • نروژ یک جامعه سوسیال دمکراتیک است.نروژی ها دائما می گویند که غنی هستند و از این رو انتظار می رود که بیشتر بپردازند.
 • فمینیسم در اینجا در اوج خود بسیار زیاد است، زیرا زنان برای انجام دادن نقشهای سنتی مانند «خانه داری» از آن استفاده می کنند.

شاخص عملکرد محیطی در نروژ

این شاخص به کیفیت آب آشامیدنی، بهداشت، آلودگی، بیماری ها و غیره اشاره دارد. نروژ یک کشور غربی است و دارای ویژگی های عملکرد عادی مانند دیگر کشورهای غربی است، اما دلیل  عملکرد خوب آن در این شاخص جمعیت است. نروژ کمتر از پنج میلیون نفر در سرتاسر کشور دارد. بزرگترین جمعیت در شهر اولسو با تنها 5 هزار نفر است. اکثر محيط ها به علت کوه هاي مداوم در معرض خطر هستند. این کشور نزدیک به یکی از “خالص ترین” مکان های این سیاره – قطب شمال است. این تاثیر نسبتا بزرگی بر آمار این شاخص دارد، همانطور که بر اساس کشورهای دیگر نظیر ایالات متحده و انگلیس  گزارش شده است که چنین آمار  جمعیت پایینی ندارند.

اگر فکر میکنید شرایط مهاجرت به نروژ را دارید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

 

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ posts_per_line=”3″ category=”immigration”]
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای “اقامت نروژ

 1. صلاح الدین قناعی گفت:

  سلام دختر من در یکی از دانشگاههای اسلو پذیرش شده وظرف چهارماه اینده درانجا اسکان خواهد داشت وحدود۳تا۴سال بایستی برای فوق لیسانس ودکترا درانجا میماند واحتمالا درانجا خواهد ماند سوال من اینست که پس از اقامت دایم ایشان.. من ومادرش میتوانیم درخواست اقامت درنروژ بدهیم وانجا درکنار دخترمان زندگی کنیم.درصورت اجازه اقامت.ایا هزینه زندگی مان توسط دولت نروژ پرداخت میشود یانه….
  باتشکر از شما قناعی

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در صورتی که دختر شما موفق به اخذ اقامت دائم شود، حتی برای اخذ ویزا نیاز به اثبات پشتوانه ی مالی شما و یا حمایت مالی دخترتان از شماست.
   دلیلی برای صدور اقامت صرفا بر اساس اقامت دائم دختر شما وجود ندارد.پرداخت هزینه های زندگی بر عهده ی خود اشخاص می باشد.
   به عنوان مثال هزینه ی اجاره یک مسکن معمولی در ماه حدود 5000 کرون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *