مهاجرت سرمایه گذاری پرتغال

اقامت خود حمایتی پرتغال

اقامت خود حمایتی پرتغال

اقامت در کشور های مختلف از روش های گوناگونی امکان پذیر است. در این مقاله که با تلاش گروه تحقیقاتی موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی تهیه و تدوین شده است، قصد داریم در ارتباط با اقامت خود حمایتی پرتغال صحبت کنیم. روش خود حمایتی که گاهی نیز با نام روش تمکن مالی نیز شناخته می شود یکی از روش های مهاجرتی و یا حضور و اقامت در کشوری جدید است. عده ای نیز در زمان بازنشستگی خود از این روش برای ادامه زندگی استفاده می کنند. از آن جایی که موضوع مورد بحث ما در این مقاله در ارتباط با خود حمایتی در کشور پرتغال است از این رو قصد داریم در ابتدای مقاله در ارتباط با شرایط کشور پرتغال اطلاعاتی را کسب کنیم و بیشتر با این کشور آشنا شویم.

پرتغال که نام رسمی آن جمهوری پرتغال است کشوری است اروپایی که از لحاظ جغرافیایی دقیقا در جنوب غربی اروپا قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است و این زبان از شاخه زبان های رومی می باشد. کشور پرتغال که جرو اتحادیه اروپا و ناتو است با شیوه حکومتی پارلمانی اداره می شود و جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت کشور پرتغال که جزو کشور های توسعه یافته نیز محسوب می شود، شهر لیسبون است. البته بزرگ ترین شهر این کشور نیز همین لیسبون است. این کشور که از نظر جایگاه جغرافیایی در اروپا به عنوان غربی ترین منطقه قاره اروپا شناخته می شود، تنها با کشور اسپانیا همسایگی دارد و مساحتی به اندازه نود و دو هزار و دویست و دوازده کیلومتر مربع را دارا می باشد. واحد پول در کشور پرتغال و ارز رایج این کشور یورو می باشد. کشور پرتغال دارای هفت ناحیه و دو منطقه خود مختار می باشد.

اگر تمایل دارید به یک کشور اروپایی مهاجرت کنید، کشور پرتغال می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. برای مهاجرت به کشور پرتغال با توجه به شرایط شخصی و دیدگاه به زندگی می توان از یکی از روش های مهاجرتی مختلف اقدام نمود. از جمله این روش های مهاجرتی عبارتند از: مهاجرت تحصیلی به پرتغال، مهاجرت کاری به پرتغال، مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال و … . برالی مهاجرت به این کشور بهتر است که با متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی مشورت نمایید. این موسسه دارای نمایندگی هایی در سطح کشور است. وکلای برگزیده موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز پاسخگوی سوالات شما هستند.

اقامت خود حمایتی پرتغال

همانگونه که گفتیم یکی از روش های مهاجرتی و بسیار پر طرفدار معروف به روش خود حمایتی می باشد. این روش را می توان برای کلیه کشور های دنیا استفاده نمود. و کشور پرتغال نیز از این قاعده مستثنی نیست. اقامت خود حمایتی در کشور پرتغال نیز از روش های مختلفی امکان پذیر است. این روش به دلیل این که نیازی به سرمایه گذاری در کشور پرتغال ندارد جزو یکی از روش های بسیار جذاب برای زندگی در این کشور است. از آن جا که بازنشستگان زیادی از این روش برای ادامه زندگی خود استفاده می کنند نام این روش را روش اقامت بازنشستگی نیز نامیده اند.

در این مقاله و در ادامه بخش های مختلف آن قصد داریم در ارتباط با روش خود حمایتی در پزتغال صحبت کنیم . دقت داشته باشید که برای مهاجرت به این کشور از روش های سرمایه گذاری، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال می توان از روش ثبت شرکت در پرتغال،‌خرید ملک در پرتغال و … نیز اقدام نمود. البته روش تحصیل در پرتغال به دلیل وجود دانشگاه های مناسب نیز به عنوان یکی از روش های مهم مهاجرتی و پر طرفدار محسوب می شود.

نکات مهم در ارتباط با روش خود حمایتی کشور پرتغال

به عنوان اولین بخش دقیق در ارتباط با موضوع مورد بحث خود یعنی اقامت از طریق خود حمایتی قصد داریم در این بخش به ارائه نکاتی مهم بپردازیم. کسب اطلاعات در ارتباط با این روش می تواند ما را در مسیر درست هدایت کند. البته بهتر این است که به متخصصان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی مراجعه گردد.

اولین نکته ای که باید ذکر کنیم در ارتباط با نام این روش است. همان طور که در بخش قبل مقاله گفتیم، عده ای به این روش اقامتی، ویزای بازنشستگی یا اقامت بازنشستگی پرتغال نیز می گویند. اما حقیت این گونه نیست  این نام گذاری بر این روش استباه است. اولین دلیل برای اشتباه بودن این روش در این حالت است که فرد با داشتن ویزای خود حمایتی پرتغال می تواند اقدام به کار در پرتغال کند و اجازه این کار را خواهد داشت. دلیل محکم بعدی این است که برای این مدل مهاجرت به پرتغال، هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد. از این رو تمام افراد با هر سنی در صورت داشتن شرایط این مدل مهاجرت می توانند برای این کار اقدام نمایند.

نکات مهم در ارتباط با روش خود حمایتی کشور پرتغال

نکات مهم در ارتباط با روش خود حمایتی کشور پرتغال

حال که پاسخ به این سوال را دریافتیم اجازه دهید به ارائه نکات مهم دیگری در ارتباط با روش خود حمایتی بپردازیم. یکی از مهم ترین مزیت های روس خود حمایتی و اقامت پرتغال از این طریق، این است که لازم نیست شما در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه امکان اقامت خود حمایتی بدون سرمایه گذاری وجود دارد؟! در این روش طبق قوانین موجود در کشور پرتغال تنها لازم است که فرد مقدار معینی پول را در حساب خود داشته باشد و این مقدار برای مشخصی در حساب بانکی او موجود باشد. در این صورت است که شخص می تواند با ارائه مدارک بانکی و مدارک شخصی خود برای خود و همسر و فرزندان زیر بیست و دو سال خود اقامت موقت پرتغال را دریافت نماید.

در ادامه شخص می تواند اقامت دائم کشور پرتغال را پس از گذراندن چند سال زندگی به دست بیاورد. در نهایت با رعایت شرایط شخص می تواند تابعیت کشور پرتغال را اخذ نماید و اقدام به دریافت پاسپورت پرتغالی نماید. حال ببینم چگونه این کار امکان پذیر است؟! و یا چه هزینه هایی برای روش خود حمایتی در کشور پرتغال وجود دارد؟! در حقیقت ممکن است این سوال پیش بیاید که چقدر هزینه باید در حساب های بانکی قرار داده شود تا بتوان این مدل اقامت را دریافت نمود؟!

اقامت خود حمایتی کشور پرتغال و هزینه های مربوط به آن

ما در بخش های قبل به معرفی روش اقامت پرتغال از طریق راه خود حمایتی پرداختیم و گفتیم که برای این روش لازم است تا شخص صزفا هزینه ای را در حساب بانکی خود داشته باشد. در این بخش قصد داریم در ارتباط با  این هزینه ها صحبت کنیم. اول از همه این نکته را ذکر کنیم که ویزای پرتغال برای اقامت از طریق روش خود حمایتی با نام ویزای D7 پرتغال شناخته می شود.

همان طور که گفتیم در این روش شخص می بایست تمکن مالی خود را به اثبات برساند تا بتواند این ویزا را دریافت نماید. در حقیقت در این روش نیازی نیست تا شخص پولی را به دولت پرداخت نماید. صرفا لازم است تا شخص این مسئله را به اثبات برساند که از نظر هزینه های زندگی و گذران زندگی هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت. افرادی که قصد دارند از روش خود حمایتی اقدام به اخذ اقامت پزتغال نمایند لازم است تا مسئله دیگری را نیز به اثبات برسانند. آن ها می بایست نشان دهند که درآمدی ثابت دارند و این درآمد ادامه دار است. در حقیقت باید نشان دهند که بدون حضور آن ها در کشور شان، دارای درآمدی مدام هستند. به طور مثال فردی که در کشور ایران املاک خود را اجاره داده باشد و ماهیانه برا یاجاره مبلغی را اخذ نماید، می تواند از این روش استفاده کند.

شخص برای این که بتواند تمکن مالی خود و حمایت از اعضای خانواده اش را نشان دهد، می بایست برای هر کدام از اعضای خانواده مبلغی را در حساب های بانکی در کشور پرتغال داشته باشد. اما این مبالغ چگونه هستند؟! ببینیم که چه مقدار مبلغ برای این کار لازم است؟! در ابتدا بببنیم متقاضی اصلی می بایست چه مقدار هزینه در بانک داشته باشد. شخصی که به عنوان متقاضی اصلی برای اقامت از طریق خود حماتی درخواست می دهد، می بایست در حساب خود نه هزار یورو پول داشته باشد.

همانطور که گفتیم هزینه هایی نیز برای همسر و فرزندان باید در نظر گرفته شود. هزینه ای که برای همسر می بایست در بانک های پرتغال قرار بگیرد، مبلغی به اندازه چهار هزار و پانصد یورو است و برای فرزندان نیز می بایست سه هزار یورو در بانک قرار گیرد. توجه داشته باشید که تمام این ها در ابتدای راه است و شما می بایست هزینه های زندگی در پرتغال را نیز مورد بررسی قرار دهید.

دریافت ویزای خود حمایتی کشور پرتغال

ما در بخش های قبل به طور کامل در ارتباط با روش اقامت در پرتغال از طریق راه خود حمایتی و تمکن مالی صحبت کردیم و گفتیم که ویزای خود حمایتی کشور پرتغال با نام ویزای D7 شناخته می شود. اما باید دید که برای اخذ ویزای خود حمایتی کشور پرتغال چه مدارکی مورد نیاز است. در این بخش از مقاله قصد داریم مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای پرتغال از روش خود حمایتی را بیان کنیم. این مدارک می بایست به سفارت پرتغال تحویل داده شود. دقت کنید که می بایست مدارک مورد نیاز را ترجمه نمایید.

دریافت ویزای خود حمایتی کشور پرتغال

دریافت ویزای خود حمایتی کشور پرتغال

حال ببینیم این مدارک چه چیز هایی است. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای خود حمایتی یا D7 پرتغال عبارتند از : پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یک ساله، عکس، گواهی عدم سو پیشینه، بیمه نامه معتبر، ارائه گواهی های لازم مبتنی بر اثبات تمکن مالی، اثبات محل زندگی در پرتغال، گواهی سلامت، هزینه های ویزا و … .

برای درخواست ویزا می باییست شما به عنوان شخص متقاضی اخذ اقامت، درخواست خود را به سفارت یا کارگزاری پرتغال تحویل دهید. پس از این که شرایط لازم را بررسی نمودید لازم است تا از سفارت پرتغال برای مصاحبه وقت بگیرید. در این مرحله شما می بایست تا زمان وقت سفارت، مدارک خود را تکمیل نموده و آن را به سفارت در زمان مصاحبه تحویل دهید. اگر با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای دی هفت موافقت گردد، در ابتدای امر به شما ویزایی چهار ماهه داده می شود.

شما پس از ورود به کشور پرتغال می بایست فرایند های مرتبط با اخذ اقامت از طریق تمکن مالی را انجام دهید. در حقیقت پس از ورود به این کشور لازم است تا به اداره مهاجرت پرتغال در شهر مورد نظر خود بروید و درخواست خود را ارائه دهید. ممکن است تا بررسی دو یا سه ماه زمان طول بکشد. پس از آن و در زمان مصاحبه اگر مدارک شما تکمیل باشد در ابتدا به شما اقامتی یک ساله داده خواهد شد. پس ار آن شما می توانید اقامت خود را برای دو سال تمدید نمایید. پس از پنج سال زندگی در پرتغال به شما اقامت دائم این کشور داده خواهد شد و در سال ششم می توانید برای اخذ پاسپورت پرتغال درخواست دهید.

سوالات متداول در ارتباط با اقامت خود حمایتی پرتغال

 1. آیا پرتغال کشوری مناسب برای زندگی است؟

  بله پرتغال کشوری امن و دارای آب و هوای عالی با اقتصادی پویا می باشد. از این رو مکان مناسبی برای زندگی است.

 2. زبان رسمی مردم در پرتغال چیست؟

  زبان رسمی مردم در کسور پرتغال، زبان پرتغالی می باشد.

 3. چه روش هایی برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد؟

  برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال می توان از روش های ثبت شرکت در پرتغال و یا خرید ملک در این کشور اقدام نمود.

 4. آیا برای اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال نیازی به سرمایه گذاری در پرتغال است؟

  خیر اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال نیازی به سرمایه گذاری دولتی در این کشور ندارد و صرفا می بایست شرایط مربوطه را داشت.

 5. برای اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال شخص متقاضی باید چه کاری انجام دهد؟

  شخص متقاضی اقامت خود حمایتی پرتغال می بایست ثابت کند که دارای درآمدی ثابت در کشور خود است و از طرفی نیز تمکن مالی خود را نیز اثبات نماید.

 6. آیا امکان دریافت ویزای همراه در روش اقامت خود حمایتی پرتغال وجود دارد؟

  بله شخص از همان ابتدا با رعایت شرایطی می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای خود حمایتی دریافت نماید.

 7. چه میزان هزینه در بانک های پرتغال برای اثبات تمکن مالی شخص متقاضی لازم است؟

  شخص می بایست برای خود نه هزار یورو در بانک های پرتغال سرمایه قرار داده باشد.

 8. آیا نیاز به هزینه در بانک های پرتغال برای همسر و فرزندان شخص متقاضی نیز می باشد؟

  بله شخص می بایست هزینه ای برای همسر و فرزندان نیز در نظر بگیرد. این هزینه برای همسر ۴۵۰۰ یورو و برای فرزندان ۳۰۰۰ یورو است.

 9. آیا شخصی که اقامت خود حمایتی پرتغال را دارد می تواند در این کشور کار کند؟

  بله با داشتن اقامت خود حمایتی پرتغال شخص می تواند در کشور پرتغال مشغول یه کار شود.

 10. ویزای مربوط به اقامت خود حمایتی پرتغال چه ویزایی نام دارد؟

  نام اصلی ویزای اقامت خود حمایتی پرتغال ویزای D7 می باشد.

 11. آیا برای دریافت اقامت خود حمایتی پرتغال شرط سن و سال وجود دارد؟

  خیر افراد در هر سنی با داشتن شرایط مورد نیاز برای اقامت خود حمایتی پرتغال می توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *