مهاجرت ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج ماده های 5 6 7 و 8 قانون 91/92 عمل می کند.

همسر خارجی ممکن است از طریق درخواست برای اخذ اقامت در ایتالیا به موارد  ذیل نیاز داشته باشد:

  • در ایتالیا: سکونت قانونی دو ساله بعد از ازدواج،
  • خارج: سه سال بعد از ازدواج

شرایط اقامت ایتالیا از طریق ازدواج اگر فرزندی وجود داشته باشد، به نصف کاهش می یابد، اگر ازدواج معتبر باشد ، هیچ مدرکی برای اتهامات تا حداکثر سه سال محکومیت به زندان و یا اتهام به بیشتر از یک سال زندان صادره از مقامات قضایی برای اشخاص غیر سیاسی ندارد. هیچ مدرکی برای اتهامات موجود در کتاب II، عنوان I و فصول I II III  کیفری وجود ندارد (خطاها و جرم هایی ضد دولت ایتالیا)، هیچ دلیل برای عدم واجد شرایط بودن بخاطر دلایل امنیت ملی وجود ندارد. درباره تابعیت و اقامت ایتالیا بیشتر بخوانید .

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

شرایط اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

طبق قانون 1 آگوست سال 2015، افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند باید مدارک آنلاینی را برای اخذ اقامت ایتالیا پرونده سازی کنند و همراستا با آن روند جدیدی را توسط وزارت کشور بنیان نهند.

متقاضیان باید در پورتال مربوط که ALI نام دارد، به آدرس اینترنی www.cittadinanza.dlci.interno.it ثبت نام کنند. بعد از ثبت نام و ورود به سیستم ثبت نام، متقاضیان به روندی کاملا برخط برای پُر کردن مدارک برای اقامت هدایت می شوند.

برای آسان کردن پیدا کردن مشاور و دیپلمات زبده، وبسایت نام برده شده شامل لینکی است که به متقاضی این توانایی را می دهد که –بعد از انتخاب محل اقامت- برای انتخاب هیئت دیپلمات نیز از بخش منو و در شبکه مشاوران و دیپلمات ها در کنسولگری در کشور مورد نظر، مورد خاص خود را بیاید.

درخواست اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

متقاضی باید تمام جاهای خالی در فرم را پُر نماید و چهار مدرک اجباری ذیل را به وزارت کشور برای به جریان افتادن کارهای ویزا انجام دهد:

الف-شناسنامه که توسط کشور مبدا صادر شده باشد (مطابق با قوانین موجود در قوانین و ترجمه)

کامل و با مشخصات فردی، در مواردی که امکان ارائه وجود ندارد، مدرک صادر شده توسط کنسولگری و یا مقام رسمی کشور مبدا که مشخصات دقیق فردی شخص شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد را نشان دهد، و همچنین نام پدر و مادر متقاضی.

الف)سابقه کیفری صادر شده توسط کشور مبدا و هر کشور سومی که متقاضی در آن 14 سال اقامت داشته است (همراستا با قوانین کاربردی برای قانونی سازی و ترجمه)

ب)رسید پرداخت 200 یورویی

ج)کپی معتبر مشخصات متقاضی (کامل با ترجمه ایتالیایی، بجز اینکه مدارک شامل متون نوشته شده به فرانسه و یا انگلیسی باشد، بعلاوه به زبان اصلی)، و تایید شده توسط هیئت کنسولی و یا دیپلمات کشوری که در آن صادر شده است.

تشکیل پرونده اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

بعد از تشکیل پرونده بصورت آنلاین، متقاضی باید توسط هیئت کنسولی و یا دیپلمات که مدارک را برای اهداف شناسابب فرد و انجام رویه های لازم برای به نتیجه رساندن آن دارد، گوش به زنگ باشد. این شامل داشتن تمام مدارک اصل است که بصورت آنلاین ارسال می گردد و یا هر مدرک مفید دیگری که به این پروسه کمک می کند. به همین منظور، مشخص شده است که در صورت اینکه متقاضی مقیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، مدارک ذیل شامل  سند ازدواج، فرم کوتاه، مدرک فامیل و مدرک سکونت همسر، بجای قانون 445/2000 باشد و به قانون 183/2011 بیشتر نزدیک می باشد. درباره هزینه زندگی در ایتالیا با مشاورین موسسه توسعه گران مهر مراجعه کنید .

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج برای غیر اروپاییان

متقاضیانی که ساکن کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا هستند ممکن است از ارسال سند ازدواج معاف باشند- فرم کوتاه، مدرک مشخصات فامیل و همسر مقیم ایتالیا، تنها در صورتیکه مدارک ذکر شده در اختیار  هیئت کنسولی و یا دیپلمات باشد.

طبق ماده 4، بند 5 قانون ریاست جمهوری شماره 93/572، وزارت کشور دانشکده ای برای درخواست مدارک اضافی دارد، که باید پرونده سازی انجام شود.

دوباره خاطر نشان  می شود که این موارد در وزارت کشور در 7 مارچ 2012 صادر شده است، و در 1 ژوئن سال 2012، مقامات ذیل دارای صلاحیت برای اعطای حق اقامت هستند:

  • Prefet، برای متقاضیانی که مدارک خود را توسط خارجی ها بطور قانونی در ایتالیا پُر کرده اند.
  • ریاست دپارتمان مهاجرت، در صورتیکه همسر خارجی در خارج از کشور مقیم باشد،
  • وزیر کشور، در موردی که دلایل امنیتی وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره شرایط مهاجرت به ایتالیا به موسسه توسعه گران مهر مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *